-->
Üç Klasik Battlefield Oyunu Dijital Mağazalardan Kaldırılıyor: İşte Detaylar

Electronic Arts (EA), popüler Battlefield serisinden üç klasik oyunun dijital mağazalardan kaldırılacağını duyurdu.

04.07.2024 | ulasufuk

Electronic Arts (EA), popüler Battlefield serisinden üç klasik oyunun dijital mağazalardan kaldırılacağını duyurdu. Bu karar, Battlefield 3 (2011), Battlefield 4 (2013) ve Battlefield Hardline (2015) oyunlarını Xbox 360 ve PS3 platformlarından etkileyecek.

31 Temmuz itibarıyla söz konusu oyunlar dijital mağazalardan listelerden kaldırılacak. Bu nedenle, Xbox 360 ve PS3 kullanıcıları artık bu oyunları satın alamayacak ve oynayamayacaklar. Ayrıca, 7 Kasım 2024 tarihinden itibaren bu oyunların çevrimiçi hizmetleri de sona erecek. Ancak oyuncular, satın alınan oyunların tek oyunculu modlarını devam ettirebilecekler.

EA’nın yaptığı açıklamaya göre, Battlefield 3 PC platformunda mevcut olmaya devam edecek ve oyuncular bu platformda oynamaya devam edebilecekler. Battlefield 4 ve Battlefield Hardline ise PC, Xbox One ve PlayStation 4 gibi güncel platformlarda oynanabilecek.

Geçtiğimiz Nisan ayında Battlefield: Bad Company (2008), Battlefield 1943 (2009) ve Battlefield: Bad Company 2 (2010) oyunlarının da dijital mağazalardan kaldırıldığı ve çevrimiçi hizmetlerinin Aralık ayında sonlandırıldığı hatırlatıldı.

Bu gelişmeyle birlikte, EA’nın stratejik oyun portföyünde değişiklikler yaşandığı ve eski nesil konsol sahiplerinin bu klasik Battlefield oyunlarını artık dijital platformlarda bulamayacakları belirtildi.Popüler Haberler


2K Games, NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K25’in detaylarını paylaştı.


Nacon’un yayıncılığını üstlendiği ve Spiders stüdyosu tarafından geliştirilen GreedFall II: The Dying World, oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor.


KeokeN Interactive stüdyosu, başarılı Deliver Us serisinin yeni oyunu Deliver Us Home için düzenlenen Kickstarter kampanyasında hedeflenen bağış miktarını toplamayı başardı.


Amazon, Prime Gaming üyeliği kapsamında kullanıcılarına ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor.