-->
Türkiye’de En Hızlı İnternet Sağlayıcısı Hangisi? Steam İndirme İstatistiklerine Göre TürkNet Zirvede!

Türkiye’de internet hızları ve hizmet kalitesi sürekli olarak gündemde.

04.07.2024 | ulasufuk

Türkiye’de internet hızları ve hizmet kalitesi sürekli olarak gündemde. Son yayımlanan Steam indirme istatistikleri, ülkemizdeki internet servis sağlayıcılarının performansını ortaya koyuyor. Türk oyuncuların en çok tercih ettiği platformlardan biri olan Steam’in verilerine göre, Türkiye’de en yüksek indirme hızına sahip internet servis sağlayıcısı TürkNet olarak öne çıkıyor.

2018 yılında Adil Kullanım Kotası (AKK) uygulamasını kaldırarak dikkatleri üzerine çeken TurkNet, şu anda Türkiye genelinde en yüksek ortalama indirme hızını sunan sağlayıcı olarak öne çıkıyor. Steam istatistiklerine göre, TurkNet kullanıcıları ortalama 66.1 Mbps hızla oyun ve diğer büyük veri dosyalarını indirebiliyorlar.

Diğer büyük sağlayıcılar arasında ise Türksat 42.4 Mbps, Turkcell Superonline 41.2 Mbps ve Netspeed Internet A.Ş. 37.3 Mbps gibi hızlarla sıralanıyor. Türkiye’de genel ortalama ise 29.8 Mbps olarak hesaplanmış durumda.

Komşu ülkelerin Steam indirme istatistiklerine bakıldığında ise özellikle Ermenistan’ın 64.4 Mbps gibi yüksek bir ortalama hızla öne çıktığı görülüyor. Bulgariastan 54.5 Mbps, Yunanistan 40 Mbps, Azerbaycan 35 Mbps ve Gürcistan 27.2 Mbps gibi hızlarla Türkiye’ye yakın durumda.

Bu veriler, Türkiye’de internet hızlarının geliştirilmesi gerektiği konusunda çeşitli tartışmaları da beraberinde getiriyor. Oyunseverlerin ve genel internet kullanıcılarının beklentileri doğrultusunda, sağlayıcıların hız ve kaliteyi artırma çabaları önem arz ediyor.

Steam indirme istatistikleri, internet hızlarının ve servis kalitesinin değerlendirilmesinde önemli bir kriter olmaya devam ediyor. Türkiye’de internet hizmetlerinden memnun musunuz? Deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.