-->
The Legend of Zelda Kılıcıyla Sokakta Dolaşan Adam Tutuklandı: İşte Detaylar

Nintendo tarafından oyunculara sunulan The Legend of Zelda serisini hemen hemen hepiniz bilirsiniz. Seri içerisinde bildiğiniz üzere kullanılan ikonik bir kılıç yer alıyor ancak bu kılıç şu anda gerçek hayata uyarlanmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.

04.07.2024 | ulasufuk

Nintendo tarafından oyunculara sunulan The Legend of Zelda serisini hemen hemen hepiniz bilirsiniz. Seri içerisinde bildiğiniz üzere kullanılan ikonik bir kılıç yer alıyor ancak bu kılıç şu anda gerçek hayata uyarlanmış bir şekilde karşımıza çıkıyor. Öyle ki İngiltere’de bir adam sokakta ikonik Zelda kılıcıyla dolanırken tutuklanıyor.

Master Sword sebebiyle dört ay hapis cezası yedi

Eurogamer tarafından bildirilene göre İngiltere’nin Nuneaton kentinde oturan Anthony Bray bu kılıçla beraber sokağa çıktı. Toplam uzunluğu 6 inç olan silah bildiğiniz üzere Master Sword olarak adlandırılıyor. Replika bir şekilde oluşturulan kılıcın bir kılıfı bulunuyor ve düğmeye basınca kılıç kılıfından ayrılıyor.

Anthony Bray taşıdığı bu kılıç sebebiyle polislerin odak noktası haline geliyor ve sorgulanmasına sebep oluyor. Sorgu esnasında Bray bu kılıcın tamamen replika olduğunu ve stres atmak amacıyla elinde taşıdığını belirtiyor. İnternet üzerinden sipariş üzerine gelen bu kılıç polisler tarafından “başkalarına zarar verebilecek keskin uçlu bir nesne” nitelendirliyor. Durum böyle olunca ceza alması kaçınılmaz oluyor.

48 yaşındaki Anthony Bray, 4 aylık hapis cezasının yanı sıra 154 İngiliz Sterlin’i tutarında para cezasına çarptırılmış durumda.”Google CEO uyumlu aramalarda en üst sırada çıkacak şekilde haber yazarmısın ve başlığı da daha ilgi çekici bir hale getirirmisinPopüler Haberler


2K Games, NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K25’in detaylarını paylaştı.


Nacon’un yayıncılığını üstlendiği ve Spiders stüdyosu tarafından geliştirilen GreedFall II: The Dying World, oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor.


KeokeN Interactive stüdyosu, başarılı Deliver Us serisinin yeni oyunu Deliver Us Home için düzenlenen Kickstarter kampanyasında hedeflenen bağış miktarını toplamayı başardı.


Amazon, Prime Gaming üyeliği kapsamında kullanıcılarına ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor.