-->
The First Descendant Mikro Ödemeler Yüzünden Ağır Eleştiriliyor”

Nexon tarafından piyasaya sürülen ve Steam platformunda yerini alan oynaması ücretsiz looter-shooter oyunu The First Descendant, oyuncuların büyük tepkisine maruz kalıyor.

05.07.2024 | ulasufuk

Nexon tarafından piyasaya sürülen ve Steam platformunda yerini alan oynaması ücretsiz looter-shooter oyunu The First Descendant, oyuncuların büyük tepkisine maruz kalıyor. Oyun içerisinde neredeyse her şeyin parayla satılması ve bu durumun oyun deneyimini olumsuz etkilediği belirtiliyor.

The First Descendant, bilim kurgu temasıyla savaş ortamını harmanlayan ve arkadaşlarınızla farklı görevlere adım atabileceğiniz bir yapı sunuyor. Oyuncular, karakterlerini özelleştirebilir ve güçlü silahları edinebilirler; ancak bunun için para ödemeleri gerekiyor.

Oyun, “Premium battle pass” sistemi ile ön plana çıkıyor. Bu sistemi aktif etmek için gerçek parayla ödeme yapmanız gerekiyor ve bu bilet, yeni karakterler, kozmetik öğeler, silah görünümleri ve envanter kapasitesi artırma gibi avantajlar sunuyor. Dolayısıyla, para yatıran oyuncular önemli bir avantaj elde ediyorlar.

The First Descendant, servis tabanlı oyun modeline getirilen eleştirilerin hedefinde bulunuyor. Oyunseverler, mikro ödemelerin oyun içi deneyimi olumsuz etkilediğini ve oyunun “karışık” etiketini hak ettiğini düşünüyorlar.

Oyun içi para harcamalarını teşvik eden bu yapı, oyunseverler arasında tartışmalara neden oluyor. Siz de The First Descendant’i oynadınız mı? Oyun hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.