-->
The First Descendant, Destiny 2’nin Simgelerini Taklit Etmekle Suçlanıyor

Nexon’un yeni ücretsiz nişancı aksiyon oyunu The First Descendant, Destiny 2’den esinlendiği iddialarıyla gündeme geldi.

08.07.2024 | ulasufuk

Nexon’un yeni ücretsiz nişancı aksiyon oyunu The First Descendant, Destiny 2’den esinlendiği iddialarıyla gündeme geldi. Forbes yazarı Paul Tassi tarafından ortaya atılan iddiaya göre, The First Descendant oyunda kullanılan bazı simgeler doğrudan Destiny 2’den alınmış veya onlara çok benzemektedir.

Tassi’nin yaptığı karşılaştırmalar sonucunda ortaya çıkan görsellerde, Destiny 2’deki simgelerle benzerlik gösteren semboller dikkat çekiyor. Ancak bu simgelerin kullanım amacı veya güçleri farklı olsa da tasarım benzerliği göze çarpıyor.

Oyun dünyasında birçok yapımda birbirinden ilham alındığı göz önünde bulundurulduğunda, The First Descendant’ın da Destiny 2 gibi büyük bir yapımı referans aldığı ifade edilebilir. Ancak bu tür benzerliklerin özellikle içerik zenginliği bakımından daha fazla dikkate alınması ve gerekirse tasarımlarda değişiklik yapılması bekleniyor.

The First Descendant, geçtiğimiz haftalarda PC, PlayStation ve Xbox platformlarında piyasaya sürüldü ve ücretsiz olarak oynanabiliyor. Oyun, mikro ödemeler konusunda ise oyunculardan yoğun eleştiriler alıyor.

Bu gelişmeler üzerine Nexon veya geliştirici ekip henüz resmi bir açıklama yapmış değil.Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.