-->
Philips TV & Sound, Avrupai Tasarıma olan bağlılığı sayesinde 2024 yılında da 5 adet Red Dot Ödülü Kazandı 

Avrupai tasarımı tüm Philips TV ve Sound ürünlerinin temeline yerleştiren TP Vision, sektör profesyonelleri tarafından bu sene de 5 Adet Red Dot Ürün Tasarım Ödülü almaya hak kazandı.

02.07.2024 | ulasufuk

Avrupai tasarımı tüm Philips TV ve Sound ürünlerinin temeline yerleştiren TP Vision, sektör profesyonelleri tarafından bu sene de 5 Adet Red Dot Ürün Tasarım Ödülü almaya hak kazandı.

TP Vision, kullanıcılarına yüksek kaliteli Avrupai Tasarım sunma konusundaki taahüdü kapsamında Amsterdam’da bulunan özel tasarım ekibine sürekli olarak yatırım yapıyor.

Markanın yaptığı yatırımların sonucu olarak; profesyonel tasarım topluluğundan, perakendecilerden ve Philips TV & Sound müşterilerinden oluşan jüri kararıyla bu sene de 5 yeni Red Dot Ödülü almaya hak kazandı. 

70 ülkeden 18 binden fazla katılımcının yarıştığı Red Dot Ödülleri, dünyanın en büyük ve en prestijli tasarım yarışmalarından biri. Red Dot, yaklaşık 70 yıldır markaların iyi tasarıma sahip ürünlerini ve iş süreçlerini farklılaştırmak isteyen şirketleri öne çıkarıyor. 

50 Uluslararası tasarım profesyonelinden oluşan bağımsız bir panel tarafından birkaç gün boyunca süren seçim süreci, ürün tasarımında en iyiyi bulmak amacıyla; ‘’işlevsellik, kalite, ergonomi, inovasyon, dayanıklılık ve ekolojik uyumluluk’’ faktörlerini oyladı

TP Vision Baş Tasarımcısı Rod White, markanın kazandığı 2024 yılı Red Dot ödülleriyle ilgili olarak şunları söyledi: ‘‘Hem ürün hem de tasarım ekiplerimizin vizyonu, yaratıcılığı ve adanmışlığı sayesinde tüketici elektroniği sektöründe benzersiz tasarımlara sahip ürünler üretmeye devam ediyoruz. Bu yaklaşımımızın prestijli Red Dot Ödülleri de dahil olmak üzere tüketicilerimizden, sektörümüzden ve profesyonel tasarım camiasından takdir kazanmaya devam etmesinden dolayı çok mutluyum.’’  

Philips TV & Sound’un 2024 Red Dot ödülü kazanan ürünleri arasında aşağıdaki modeller yer alıyor: 

Philips 959 OLED TV

Bu benzersiz ve minimal tasarımlı premium TV, Bowers & Wilkins ses sisteminin de katkısıyla olağanüstü görüntü ve ATMOS ses performansı sunuyor.

Red Dot Ödülleri jürisi modelle ilgili ‘’Mükemmel görüntü kalitesi, Bowers & Wilkins’in üst düzey sesi ve sofistike Ambilight teknolojisini bir araya getiren Philips 959 OLED TV sürükleyici bir seyir deneyimi sunuyor. Philips 959 OLED TV, serinin amiral gemisi konumunda. Bu durum teknoloji ve tasarım açısından da geçerli.’’ yorumlarında bulundu.

Philips 909 OLED TV

2024 model Philips 909 OLED TV, entegre Bowers & Wilkins ses sistemi ile beraber üst düzey görüntü kalitesi için tasarlandı. Bu benzersiz TV ve ses yaklaşımı, Avrupai tasarım kalitesinin görselleştirilmesi yoluyla Philips’in inovasyon vaadinin temelini oluşturuyor.

Jüri, ödül alan Philips 909 OLED TV’yle ilgili yorumlarını ‘’ Kaliteli malzemelerden üretilen Philips 909 OLED TV, üstün görüntü ve ses kalitesini etkili bir şekilde aktarıyor. Ses bileşenlerinin iyi düşünülmüş düzenlemesi ve ince standı sayesinde kullanıcıların gözünde Philips 909 OLED TV hafif ve zarif bir izlenim bırakıyor.‘’ sözleriyle aktardı. 

Philips A5608 Kemik İletimli Boyun Bandı 

A5608’in benzersiz, göze çarpan tasarımı, Philips’in yüksek kaliteli ses ürünleri mirasını sürdürmek ve uzun süreli kullanım için özel olarak tasarlandı. Modeldeki dokulu yüzey alanları sayesinde kulaklık rahat kullanım olanağı sağlıyor. 

Red Dot Ödülleri jürileri ürünle ilgili düşüncelerini: ‘’Minimalizm ve dinamizm Philips A5608’in görünümüne damgasını vurdu. Kulaklıklar, spor aktiviteleri sırasında güvenli ve konforlu bir kullanım sağlıyor.’’sözleriyle aktardı. 

Philips Güneş Enerjili (Solar) A6219 GO Taşınabilir Kulaklık

A6219 GO modeli, Philips performans kulaklıklarının imzasını taşıyan dairesel kulak kapağına ve kusursuz bir şekilde entegre edilmiş Powerfoyle kafa bandına sahip. Tasarım, uzun süreli kullanım için özel olarak tasarlandı. Modeldeki dokulu yüzey alanlar sayesinde kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlanıyor. 

Jüriler modelle ilgili düşüncelerini ‘’Philips Solar A6219 GO, çarpıcı görünümü, yüksek kaliteli ses üretimi ve sürdürülebilirlik özelliklerini birleştiren bir spor kulaklık olarak göz dolduruyor.’’sözleriyle aktardı. 

Philips B6309 Sound bar

Markanın B6309 ile ilgili başlıca tasarım hedefi kullanıcılara, kompakt görünümlü bir formda gerçekten sürükleyici bir ses deneyimi yaratmaktı. Tasarım yaklaşımı, Avrupai Tasarım kalitesinin görselleştirilmesi yoluyla Philips’in yenilik vaadini destekleyen tanınabilir bir Philips görsel dili yaratmaktı. 

B6309’un ödül almasıyla ilgili Red Dot Ödülleri jürisi düşüncelerini: ‘’İnce tasarımı ve kompakt boyutlarıyla Philips B6309 soundbar, subwoofer’ıyla birlikte modern yaşam alanlarına mükemmel bir şekilde entegre oluyor.’’ sözleriyle aktardı. Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.