-->
Hellblade 2, Beklenenden Daha Az Satış Yapıyor ve Oyuncular Arasında Karışık Tepkiler Alıyor

Xbox Game Studios’un yayıncılığını ve Ninja Theory’nin geliştiriciliğini üstlendiği sinematik aksiyon macera oyunu Senua’s Saga: Hellblade II, piyasaya sürüldüğünden beri beklenenden daha az bir satış performansı gösterdiği bildirildi.

10.07.2024 | ulasufuk

Xbox Game Studios’un yayıncılığını ve Ninja Theory’nin geliştiriciliğini üstlendiği sinematik aksiyon macera oyunu Senua’s Saga: Hellblade II, piyasaya sürüldüğünden beri beklenenden daha az bir satış performansı gösterdiği bildirildi. Insider Gaming tarafından yayınlanan son rapora göre, oyun özellikle oynanış açısından eleştiriler aldı ve beklenen başarıyı yakalayamadı.

Senua’s Saga: Hellblade II, ilk duyurulduğu 2018’den sonra 21 Mayıs tarihinde oyuncularla buluştu. Oyunun üst düzey grafikleri ve etkileyici animasyonları övgü aldı; ancak oyuncular, oynanış içeriğinin sınırlı olduğunu ve bu durumun oyun deneyimini olumsuz etkilediğini belirttiler.

Mayıs ayında piyasaya sürülmesine rağmen Hellblade II, satış listelerinde beklenenden geride kaldı. Circana tarafından yapılan bir rapora göre, oyun Amerika’da satış listelerinde 37. sırada yer aldı ve oyuncu sayısı açısından büyük yapımların gerisinde kaldı, örneğin Fallout 76 gibi.

Steam platformunda da oyunun oyuncu sayısı sınırlı kaldı; şu ana kadar en fazla 3,892 oyuncu tarafından oynandı. Metacritic’te ise oyun, eleştirmenler tarafından 80 puanla değerlendirildi.

Ninja Theory ve Xbox Game Studios, oyunun performansını artırmak için gelecekteki güncellemeler ve içerikler üzerinde çalışmaya devam edecekler. Hellblade II’nin daha geniş bir oyuncu kitlesi tarafından keşfedilmesi ve beğenilmesi için çaba sarf edileceği belirtiliyor.Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.