-->
GTA 5’in Hikaye DLC’si GTA Online Sebebiyle İptal Edildi

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve büyük ilgi gören Grand Theft Auto 5’in hikaye DLC’si ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

07.07.2024 | ulasufuk

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve büyük ilgi gören Grand Theft Auto 5’in hikaye DLC’si ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Rockstar’da altı yıl boyunca kıdemli kamera sanatçısı ve sanal görüntü yönetmeni olarak görev yapmış olan Joseph Rubino, konuyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

GTA 5’in hikayesi Online’ın başarısı nedeniyle iptal edildi

Ortaya çıkan bilgilere göre, GTA V için planlanan ancak sonradan iptal edilen hikaye genişletme paketi, GTA Online’ın finansal başarısı nedeniyle rafa kaldırıldı. GTA Online, Rockstar için büyük miktarda gelir sağlayan bir platform haline geldiği için DLC’nin geliştirilmesine son verildiği belirtiliyor. 2023 yılında yayınlanan raporlar, Agent Trevor adlı bir DLC paketi ile Zombie Apocalypse ve Alien Invasion gibi genişletmelerin iptal edildiğini ortaya koyuyor.

Joseph Rubino, SanInPlay YouTube kanalında yaptığı açıklamada, Trevor DLC’si üzerinde çalıştıkları sırada ekibin ikiye bölündüğünü ve bir kısmının GTA Online’a yönlendirildiğini açıklıyor. Ayrıca Rubino, bu süreçte şirketin Red Dead Redemption 2 üzerinde çalışmaya başladığını da vurguluyor. Dolayısıyla, Rubino’ya göre GTA Online’ın başlangıçtaki mali başarısı, Rockstar’ın önceliklerini belirlemesine neden oldu ve bu durum, hikaye odaklı DLC’nin geliştirilmesini durdurdu.Popüler Haberler


2K Games, NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K25’in detaylarını paylaştı.


Nacon’un yayıncılığını üstlendiği ve Spiders stüdyosu tarafından geliştirilen GreedFall II: The Dying World, oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor.


KeokeN Interactive stüdyosu, başarılı Deliver Us serisinin yeni oyunu Deliver Us Home için düzenlenen Kickstarter kampanyasında hedeflenen bağış miktarını toplamayı başardı.


Amazon, Prime Gaming üyeliği kapsamında kullanıcılarına ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor.