-->
Final Fantasy 14 Mobil Versiyonu Geliyor

Square Enix tarafından geliştirilen popüler devasa çok oyunculu oyun Final Fantasy XIV, mobil cihazlara geliyor.

07.07.2024 | ulasufuk

Square Enix tarafından geliştirilen popüler devasa çok oyunculu oyun Final Fantasy XIV, mobil cihazlara geliyor. Exputer’ın bildirdiğine göre, Tencent ile yapılan iş birliği sayesinde ortaya çıkacak olan mobil sürüm, ilk olarak 2018 yılında duyurulan stratejik ortaklık çerçevesinde geliştiriliyor.

Final Fantasy 14, yeni platformlara genişlemeye devam ediyor

Square Enix ve Tencent iş birliğiyle geliştirilen mobil versiyon, kendine özgü kontrolleri ve grafik yapısıyla gelecek. Şu an için sürüm hakkında detaylı bilgi bulunmamakla birlikte, geçtiğimiz hafta Final Fantasy 14 yönetmeni Naoki Yoshida, Dawntrail genişleme paketinde yaşanan erken erişim sorunları nedeniyle özür dilemişti.

Geçtiğimiz aylarda ise Square Enix ve Tencent, Nier serisine dayanan duyurulmamış bir mobil oyun projesini iptal etmişti. Reuters’ın raporuna göre, bu kararın sebebi yüksek geliştirme maliyetleri, telif hakları ve platform ücretleriydi.

Final Fantasy XIV’ün mobil versiyonu hakkında şu anda daha fazla bilgi bulunmamakta ancak ilerleyen süreçlerde resmi duyuruların yapılması bekleniyor.Popüler Haberler


2K Games, NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K25’in detaylarını paylaştı.


Nacon’un yayıncılığını üstlendiği ve Spiders stüdyosu tarafından geliştirilen GreedFall II: The Dying World, oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor.


KeokeN Interactive stüdyosu, başarılı Deliver Us serisinin yeni oyunu Deliver Us Home için düzenlenen Kickstarter kampanyasında hedeflenen bağış miktarını toplamayı başardı.


Amazon, Prime Gaming üyeliği kapsamında kullanıcılarına ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor.