-->
Disney ve GungHo Entertainment, Mobil Platformlar İçin Disney Pixel RPG Oyununu Duyurdu

Disney Interactive ve GungHo Entertainment, mobil platformlar için geliştirdikleri yeni oyunları Disney Pixel RPG’yi duyurdu.

08.07.2024 | ulasufuk

Disney Interactive ve GungHo Entertainment, mobil platformlar için geliştirdikleri yeni oyunları Disney Pixel RPG’yi duyurdu. Tamamen ücretsiz olarak sunulacak olan bu yapım, şu anda Japonya’da ön kayıtlara açık durumda. Android ve iOS kullanıcıları, oyuncular çıktığında bildirim alabilmek için kayıt yapabilirler. Oyunun Japonya dışındaki bölgelerdeki ön kayıt açılış tarihi henüz belirlenmemiş durumda.

Disney Pixel RPG, Disney karakterlerinin yer aldığı bir oyun dünyasında geçiyor. Resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, oyun dünyasında beklenmedik bir program ortaya çıkıyor ve dünyayı yok etmeye başlıyor. Birbirine bağlı oyun dünyalarının keşfedileceği bu yapım, oyunculara eğlenceli bir macera sunmayı vaat ediyor.

Oyun ücretsiz olarak sunulacak olsa da, içerisinde bazı öğelerin ücret gerektirebileceği ve mikro ödeme sistemine sahip olabileceği belirtiliyor. Disney Pixel RPG’de Winnie the Pooh’dan Pooh, Aladdin’den Genie, Uyuyan Güzel’den Prenses Aurora, Lilo ve Stitch’ten Stitch, Maleficent’ten Maleficent ve Küçük Deniz Kızı’ndan Ariel gibi çeşitli Disney karakterleri yer alacak.

Ayrıca Mickey Mouse ve Donald Duck gibi klasik Disney karakterlerinin de oyuna dahil edileceği ve oyuncuların bu karakterlerden ilham alarak kendi avatarlarını tasarlayabilecekleri belirtiliyor.Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.