-->
Cyberpunk 2077’nin Kötü Çıkışı, DLC Phantom Liberty’nin Başarısını Sağladı

CD Projekt Red tarafından geliştirilen bilim kurgu temalı açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Cyberpunk 2077, çıkışıyla birlikte büyük eleştirilere maruz kalmıştı.

08.07.2024 | ulasufuk

CD Projekt Red tarafından geliştirilen bilim kurgu temalı açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Cyberpunk 2077, çıkışıyla birlikte büyük eleştirilere maruz kalmıştı. Oyun, tamamlanmamış bir şekilde piyasaya sürülmüş ve birçok teknik sorunu beraberinde getirmişti. Ancak geliştirici ekip, yoğun bir çalışma süreciyle oyunu büyük ölçüde yeniden düzenleyerek sorunları giderdi ve oyuncular tarafından artık sorunsuz bir şekilde oynanabilir hale getirildi.

Son olarak Phantom Liberty adlı DLC paketi, temel oyunun kötü çıkışının ardından CD Projekt Red’in tecrübeleriyle geliştirilen ve büyük bir başarı elde eden bir içerik oldu. Kıdemli görev tasarımcısı Pawel Sasko, “Orijinal oyunun kötü çıkış yapmaması durumunda belki de Phantom Liberty gibi başarılı bir ek paket ortaya çıkmayabilirdi” şeklinde açıklamada bulundu. DLC, oyuncular tarafından büyük beğeni topladı ve Steam platformunda olumlu eleştiriler aldı. DLC’nin Cyberpunk 2077’nin başarısını artırdığı ve satışlarının devam ettiği belirtiliyor.

Cyberpunk 2077, 2020 yılında piyasaya sürüldü ve üç buçuk yıllık bir süreçte sürekli güncellemelerle iyileştirildi. Geçtiğimiz yıl çıkan Phantom Liberty DLC’si ile birlikte oyun üzerinde herhangi bir yeni geliştirme çalışmasının olmadığı ifade edildi.Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.