-->
Çin’de Keşfedilen Yeni Örümcek Türüne, Monster Hunter Canavarlarından Birisinin İsmi Verildi

Çin’in biyolojik çeşitliliği, sık sık ilginç keşiflere yol açıyor ve son olarak keşfedilen bir örümcek türü, oyun dünyasından ilham alarak isimlendirildi.

02.07.2024 | ulasufuk

Çin’in biyolojik çeşitliliği, sık sık ilginç keşiflere yol açıyor ve son olarak keşfedilen bir örümcek türü, oyun dünyasından ilham alarak isimlendirildi. Capcom’un popüler oyunu Monster Hunter’dan esinlenilen yeni bir örümcek türü, adını Khezu canavarından alarak “Otacillia khezu” olarak adlandırıldı. Bu tür, gözleri olmayan özel bir örümcek cinsi olan Corinnidae ailesine ait.

Monster Hunter serisinden Khezu, oyundaki karakteristik özellikleriyle tanınan bir canavar. Yeni keşfedilen bu örümcek türü ile Khezu arasındaki tek benzerlik göz eksikliği olarak öne çıkıyor.

Bilim dünyasında, kurgusal evrenlerden esinlenerek canlı türlerine isim verilmesi yaygın bir uygulama. Örneğin, başka bir böcek cinsinin adı olan “Dicranocentrus pikachu” da Pokemon serisinden ilham alarak verilmişti.

Çin’de bu örümceği keşfeden kişinin, başka mikroorganizmalara da popüler kültür referanslarıyla isimler verdiği ortaya çıktı. Örneğin, Jojo’s Bizarre Adventure serisinden esinlenen isimler de bu isimlendirmeler arasında yer alıyor.

Monster Hunter hayranları içinse bu tür isimlendirmeler, Capcom’un oyun evrenini gerçek dünyaya taşıyan hoş bir detay olarak değerlendirilebilir. Özellikle, serinin yeni oyunu “Monster Hunter Wilds”ın 2025’te piyasaya sürülmesi beklenirken, bu tür haberlerle heyecanları artabilir.

Siz de bu konudaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.