-->
Battlefield 2042 x Dead Space Ortak Etkinliği: Detaylar ve Tarih

Electronic Arts, savaş odaklı nişancı aksiyon oyunu Battlefield 2042 için heyecan verici bir etkinlik duyurdu.

05.07.2024 | ulasufuk

Electronic Arts, savaş odaklı nişancı aksiyon oyunu Battlefield 2042 için heyecan verici bir etkinlik duyurdu. Dead Space evreninden ilham alınarak hazırlanan bu ortak etkinlik, oyunculara korku ve strateji dolu yeni deneyimler sunacak.

Etkinlik kapsamında yer alacak Outbreak adlı zaman sınırlı mod, oyuncuları Necromorph ordularının tehditlerinden korumak için zorlu bir mücadeleye sokacak. Oyuncular, sınırlı kaynakları yöneterek stratejik bir şekilde hareket etmek zorunda kalacaklar.

Battlefield 2042 x Dead Space etkinliği, 9-16 Temmuz tarihleri arasında oynanabilir olacak ve Mart ayında başlatılan 7. Sezon – Turning Point’in bir parçası olarak sunulacak.

EA’in bu yeni işbirliği duyurusu, Nisan ayında Dead Space remake’in beklentileri karşılamadığı eleştirileriyle aynı döneme denk geliyor. Ancak geliştirici ekip Motive stüdyosu, 2023 yılında piyasaya sürdükleri Dead Space remake’iyle büyük beğeni toplamış ve serinin hayranlarının beğenisini kazanmıştı. Motive stüdyosu, serinin geleceği konusunda olumlu sinyaller vererek yeni projeler üzerinde çalışmaya devam edeceklerini açıkladı.

Son olarak, EA’in bu ay içinde Xbox 360 ve PS3 platformlarındaki üç klasik Battlefield oyununu dijital satıştan kaldıracağı duyuruldu. Battlefield 3 (2011), Battlefield 4 (2013) ve Battlefield Hardline (2015) oyunları ile ilgili tüm ek içerikler, 31 Temmuz itibarıyla bu platformlarda dijital olarak temin edilemeyecek.Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.