-->
VCT 2024 Masters Şanghay Şampiyonu: Gen.G Esports!

Dünyanın en iyi VALORANT takımları, Çin’in Şanghay şehrinde düzenlenen VALORANT Champions Tour 2024: Masters Şanghay turnuvasında kozlarını paylaştı.

09.06.2024 | ulasufuk

Dünyanın en iyi VALORANT takımları, Çin’in Şanghay şehrinde düzenlenen VALORANT Champions Tour 2024: Masters Şanghay turnuvasında kozlarını paylaştı. Büyük finalde Gen.G Esports ile Team Heretics karşı karşıya geldi ve Gen.G Esports, Team Heretics’i 3-2’lik skorla mağlup ederek VALORANT 2024 Dünya Şampiyonu oldu.

Büyük final, 5 maçlık bir seri formatında gerçekleşti ve Breeze, Icebox, Ascent, Lotus ve Split haritaları seçildi. Breeze haritasında 13-6’lık skorla Gen.G’nin galibiyetiyle başlayan seri, Icebox ve Ascent haritalarında Team Heretics’in 13-9’luk galibiyetleriyle 2-1’e geldi. Ancak Lotus ve Split haritalarında üstün performans sergileyen Gen.G Esports, toplamda 3-2’lik skorla turnuvanın şampiyonu oldu.

VCT 2024 Masters Şanghay şampiyonu olan Gen.G, 350.000 Dolarlık ödül havuzundan payını alırken, ikinci sıradaki Team Heretics ise 200.000 Dolar kazandı.Popüler Haberler


Acer DA1 ve Nitro GA1 serisi Google TV™ monitörler, üretkenliği, kullanım kolaylığını ve izleme deneyimlerini geliştirmeye yardımcı oluyor


Blizzard tarafından geliştirilen efsanevi aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV için heyecanla beklenen ilk genişletme paketi olan The Vessel of Hatred için uzun bir sinematik fragman yayınlandı.


Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve aksiyon FPS türünü ajan temasıyla yeniden karşımıza çıkaracak olan Perfect Dark, merakla beklenen bir proje haline geldi.


World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, ve Virtuos Games gibi önemli geliştiriciler tarafından ortaklaşa geliştirilen Age of Mythology Retold, efsanevi strateji oyunu serisinin en sevilen üyelerinden biri için yapılan yeniden yapımıyla heyecanı yeniden artırdı.