-->
Frostpunk 2 Çıkış Tarihi Ertelendi: Yeni Tarih ve Geliştirme Süreci

11 bit studios, hayatta kalma simülasyonu Frostpunk 2’nin çıkış tarihini erteleme kararı aldı. Oyunun daha önce planlanan 25 Temmuz çıkışı, yeni bilgilere göre 20 Eylül olarak güncellendi.

28.06.2024 | ulasufuk

11 bit studios, hayatta kalma simülasyonu Frostpunk 2’nin çıkış tarihini erteleme kararı aldı. Oyunun daha önce planlanan 25 Temmuz çıkışı, yeni bilgilere göre 20 Eylül olarak güncellendi. Frostpunk 2, bu tarihte Steam, Epic Games Store ve GOG üzerinden PC platformu için satışa sunulacak. PlayStation 5 ve Xbox Series sürümleri ise ileri bir tarihte çıkacak.

Frostpunk 2’nin beta sürecinde elde edilen geri bildirimler büyük önem taşıyor. Tasarım yönetmeni Jakub Stokalski ve sanat yönetmeni Lukasz Juszczyk, beta sürecinde aldıkları geri bildirimlerle ilgili olarak, “Kullanıcılarımızdan 10 üzerinden 8 puan aldık ve bunun için çok teşekkür ediyoruz. Beta sürümü oyunun sadece bir bölümünü temsil ediyor. Geri bildirimlere dayanarak önceliklerimizi belirledik ve önümüzde yapılacak çok iş olduğunu biliyoruz,” şeklinde açıklamalarda bulundular.

Geliştirici ekip, beta sürecindeki geri bildirimlerle oyunun eksik kısımlarını belirleyerek tam sürümde geliştirmeye odaklanacaklarını vurguladı. Frostpunk 2’nin tam sürümünde yeni oyun mekanikleri, genişletilmiş kullanıcı arayüzü, isteğe bağlı “Zoom Stories” adlı şehir özelliği gibi yeni özelliklerin oyuncuları beklediği belirtiliyor.

Frostpunk 2’nin ertelenmesi, oyunun daha sağlam ve eksiksiz bir deneyim sunabilmesi adına yapılan bir karar olarak değerlendiriliyor. Oyunseverler, 20 Eylül’deki çıkış tarihini heyecanla beklemeye devam ediyor.Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.