-->
Üzücü Haber: Deliver Us Mars Stüdyosu KeokeN Tamamen Dağıldı

Deliver Us Mars ve Deliver Us the Moon oyunlarıyla tanınan KeokeN stüdyosu, tüm ekibini dağıtarak oyun dünyasına veda etti.

01.05.2024 | ulasufuk

Deliver Us Mars ve Deliver Us the Moon oyunlarıyla tanınan KeokeN stüdyosu, tüm ekibini dağıtarak oyun dünyasına veda etti. Stüdyonun kurucuları, bu zor kararı vermelerine neden olan durumları X’te yayınladıkları bir gönderide açıkladı.

Stüdyonun Kapanış Sebepleri:

  • Mali Zorluklar: KeokeN stüdyosu, son birkaç aydır finansal açıdan zor bir dönemden geçiyordu. Şubat ayında maaş kesintileri yapılmış ve son aylarda çalışanlara ödeme yapılmamıştı. Bu durum, ekibin motivasyonunu ve iş verimini olumsuz etkiledi.
  • Hedeflere Ulaşılamaması: Stüdyo, Mart ayında son 2 yılda 40 yayıncıya 5 oyun sunma hedefi koymuştu. Fakat bu hedefe ulaşamadılar ve planlanan projeler yarım kaldı.
  • Tüm Seçeneklerin Tükenmesi: Stüdyonun kurucuları, tüm seçenekleri tükettiklerini ve bu zor kararı vermekten başka çarelerinin kalmadığını açıkladı.

Ekibin Durumu:

KeokeN stüdyosunda 19 kişilik bir çekirdek ekip bulunuyordu. Şubat ayında 4 kişilik bir ekip işten çıkarılmıştı. Geri kalan 15 kişilik ekip de stüdyonun kapanmasıyla birlikte işsiz kaldı.

KeokeN’in Geleceği:

Stüdyonun kapanması ile birlikte Deliver Us Mars ve Deliver Us the Moon oyunlarının geleceği de belirsiz hale geldi. Oyunların gelecekte güncelleme alıp almayacağı veya farklı bir stüdyo tarafından geliştirilip geliştirilmeyeceği bilinmiyor.Popüler Haberler


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.


Heyecanla beklenen F1 24, çıkışına yaklaşırken yepyeni bir sürprizle karşımıza çıktı!


Yayıncı Emma Create ve geliştirici Caro Builders, şehir kurma ve ticaret simülasyon oyunu Rota’s Nautical Chronicles of Trade’in PC (Steam) için çıkış tarihini duyurdu.