-->
Üzücü Haber! Cut the Rope Geliştiricisi Paladin Studios Kapandı

Uzun süredir mobil oyun severlerin kalbini fetheden Hollanda merkezli oyun geliştiricisi Paladin Studios, kapılarını kapatarak tüm oyunseverleri üzüntüye boğdu.

06.05.2024 | ulasufuk

Uzun süredir mobil oyun severlerin kalbini fetheden Hollanda merkezli oyun geliştiricisi Paladin Studios, kapılarını kapatarak tüm oyunseverleri üzüntüye boğdu. 2005 yılından bu yana 45 kişiye istihdam sağlayan bağımsız stüdyo, son zamanlarda yaşadığı finansal zorluklar nedeniyle bu kararı vermek zorunda kaldı.

Paladin Studios’un En Bilinen Oyunları:

  • Cut the Rope: Fizik tabanlı bulmaca oyunu Cut the Rope, milyonlarca oyuncuya ulaşarak mobil oyun dünyasında büyük bir başarı yakalamıştı.
  • Good Job!: Switch platformu için geliştirilen Good Job!, kaotik bir iş ortamında görevleri tamamlamayı konu alıyordu.
  • Amazing Katamari Damacy: Klasik Katamari Damacy oyununun remastered versiyonu, Switch platformunda oyunseverlerle buluşmuştu.
  • My Tamagotchi Forever: Tamagotchi serisinin mobil versiyonu olan My Tamagotchi Forever, sanal evcil hayvan deneyimi sunuyordu.

Stüdyonun Kapanma Sebebi:

Paladin Studios’un kurucu ortağı ve eş CEO’su Derk de Geus, yaptığı açıklamada son birkaç ayda istedikleri hedefe ulaşamadıklarını ve finansal anlamda iş sağlayamadıklarını belirtti. Kötü durumun ardından kapanmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Paladin Studios Oyunlarının Durumu:

Paladin Studios’un kapalı olmasına rağmen, mevcut oyunlarının hala oynanabilir olacağı ve gelecekte de teknik olarak destek sunulacağı belirtildi.

Paladin Studios’un Kapanması, mobil oyun dünyası için büyük bir kayıp. Stüdyonun geliştirdiği oyunlar birçok oyuncuya keyifli anlar yaşatmıştı. Kapanma haberi oyunseverler tarafından üzüntüyle karşılandı.

Siz Paladin Studios’un kapanması hakkında ne düşünüyorsunuz?Popüler Haberler


“Rogue Prince of Persia”, klasik ve modern oyun dinamiklerini harmanlayan, sürükleyici hikayesi ve akıcı oynanışıyla size benzersiz bir macera sunuyor.


Vero HL68 Serisi, entegre Android TV dongle cihazı ile Acer Vero HL6810ATV akıllı projektörüne sahip


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.