-->
Son Dakika: Microsoft 4 Bethesda Stüdyosunu Kapatıyor! Redfall Gelişimi Durduruldu!

DÜNYA DEVİ MICROSOFT, BETHESDA’DA BÜYÜK KAPANMALAR YAPIYOR!

08.05.2024 | ulasufuk

DÜNYA DEVİ MICROSOFT, BETHESDA’DA BÜYÜK KAPANMALAR YAPIYOR!

Microsoft Gaming stüdyoları başkanı Matt Booty tarafından tüm şirkete gönderilen e-posta ile şok edici bir gelişme duyuruldu. E-postaya göre Microsoft, 4 farklı Bethesda stüdyosunu kapatma kararı aldı. Kapanan stüdyolar şunlar:

  • Arkane Austin: Redfall’un geliştiricisi
  • Tango Gameworks: Hi-Fi RUSH, The Evil Within ve Ghostwire: Tokyo’nun geliştiricisi
  • Alpha Dog Games: DOOM’un yeni oyuncularla buluşturan ekip
  • Roundhouse Studios: ZeniMax Online Studios’a katılmaya hazırlanan ekip

Redfall Gelişimi Durduruldu:

Bu stüdyoların kapatılmasıyla birlikte mevcut projeler de askıya alınıyor. En üzücü haber ise Redfall’un geliştirmenin tamamen durdurulması. Vampir temalı bu yapım için yeni güncellemeler ve içerikler olmayacak.

Kapanmaların Sebebi:

Microsoft bu ani kapanmaların sebebini tam olarak açıklamadı. Fakat mali zorluklar veya stüdyoların vizyonundaki farklılıklar gibi nedenler olabileceği tahmin ediliyor.

Kapanmalar Oyun Dünyasını Sarsıyor:

Bu kapanmalar, oyun dünyasında büyük yankı uyandırdı. Birçok oyuncu ve oyun geliştiricisi üzüntü ve endişelerini dile getirdi. Bethesda’nın ikonik oyun serileri olan Dishonored ve Prey’in geleceği de belirsiz hale geldi.

Microsoft’tan Yeni Açıklamalar Bekleniyor:

Microsoft’un bu hamlesinin arkasındaki nedenler ve bundan sonraki planları hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi açıklamaları beklemek gerekiyor.Popüler Haberler


“Rogue Prince of Persia”, klasik ve modern oyun dinamiklerini harmanlayan, sürükleyici hikayesi ve akıcı oynanışıyla size benzersiz bir macera sunuyor.


Vero HL68 Serisi, entegre Android TV dongle cihazı ile Acer Vero HL6810ATV akıllı projektörüne sahip


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.