-->
Resident Evil 9: Ocak 2025’te Çıkış Tarihi Doğrulandı mı?

Resident Evil hayranları, sabırsızlıkla Resident Evil 9’un çıkış tarihini bekliyor.

04.05.2024 | ulasufuk

Resident Evil hayranları, sabırsızlıkla Resident Evil 9’un çıkış tarihini bekliyor. Son çıkan söylentilere göre, Capcom’un yeni oyunu Ocak 2025’te piyasaya sürülmeye hazır. Bu bilginin kaynağı ise sızıntılarıyla tanınan Twitter kullanıcısı Dusk Golem.

Dusk Golem’e göre:

  • Resident Evil 9’un ertelenmesi söz konusu değil ve Ocak 2025’te planlandığı gibi çıkacak.
  • Yakın bir tarihte oyunun tanıtım fragmanı da yayınlanacak.
  • Resident Evil 9, serinin bugüne kadarki en büyük bütçesine sahip olacak ve uzun bir geliştirme sürecinden geçecek.
  • Oyun, 2018 yılında geliştirilmeye başlandı ve ilk etapta Resident Evil Village’ın bir yan oyunu olarak düşünülüyordu.

Dusk Golem’in iddiaları doğruysa, Resident Evil 9 hayranları için oldukça heyecan verici bir deneyim sunacak. Oyunun bütçesi ve geliştirme süresi, Capcom’un bu projeye ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Ancak bu iddiaların resmi bir kaynaktan doğrulanmadığını da unutmamak gerekir. Dusk Golem’in geçmişte yaptığı bazı tahminlerin yanlış çıktığı da biliniyor.

Resident Evil 9 hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Ocak 2025 tarihi size uygun mu? Oyunun hikayesinden ve oynanışından beklentileriniz neler? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.Popüler Haberler


“Rogue Prince of Persia”, klasik ve modern oyun dinamiklerini harmanlayan, sürükleyici hikayesi ve akıcı oynanışıyla size benzersiz bir macera sunuyor.


Vero HL68 Serisi, entegre Android TV dongle cihazı ile Acer Vero HL6810ATV akıllı projektörüne sahip


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.