-->
Naughty Dog’dan Heyecan Verici Açıklama: Neil Druckmann, “Ana Akım Oyun Algısını Yeniden Tanımlayacak” Bir Proje Üzerinde Çalıştığını Söyledi!

Naughty Dog’un stüdyo başkanı ve yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann, son röportajında heyecan verici açıklamalarda bulundu.

24.05.2024 | ulasufuk

Naughty Dog’un stüdyo başkanı ve yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann, son röportajında heyecan verici açıklamalarda bulundu. Druckmann, stüdyonun “ana akım oyun algısını yeniden tanımlayacak” projeler üzerinde çalıştığını ve bu projelerden birinin “şimdiye kadarki en heyecan verici oyunu” olabileceğini söyledi.

Druckmann’ın bu açıklamaları, doğal olarak akıllara The Last of Us Part 3 ihtimalini getiriyor. Özellikle The Last of Us televizyon dizisinin başarısından sonra hayranlar üçüncü oyun için yoğun bir talepte bulunuyorlar. Druckmann da daha önce üçüncü oyun için bir konsept oluşturduğunu ve hikayeye bir bölüm daha eklemeyi düşündüğünü belirtmişti.

Ancak Druckmann’ın açıklamaları sadece The Last of Us ile sınırlı değil. Oyun geliştiricisi, tüm yaş gruplarını kapsayan bir oyun kitlesi olduğunu ve bu kitleyi “oyun oynamayanlar” ile buluşturmak istediğini de ifade etti. Bu sözler, Naughty Dog’un yepyeni bir IP üzerinde de çalışabileceğini gösteriyor.

Peki, Neil Druckmann’ın hayalindeki oyun hangisi olacak? The Last of Us Part 3 mü yoksa yepyeni bir IP mi? Bu sorunun cevabını şu an için kesin olarak bilemiyoruz. Ancak Naughty Dog’un yeni projesinin heyecan verici olacağına şüphe yok.

Sony’den de İlginç Açıklamalar:

Sony’nin kurumsal strateji toplantısında ayrıca üst düzey bir PlayStation yöneticisi de oyunların geleceği hakkında konuştu. Yönetici, önümüzdeki on yıl içinde oyunlarda “foto-gerçekçi grafiklerden çok sürükleyici anlatılara” odaklanılacağını ve yazarlara daha fazla iş düşeceğini öngördü.

Bu sözler, oyun sektöründe yeni bir dönemin başlayacağını ve hikayenin ön plana çıkacağını gösteriyor. Oyuncular da bundan sonra daha sürükleyici ve duygusal hikayelere sahip oyunlar görebilecekler.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Naughty Dog’un yeni projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? The Last of Us Part 3 mü yoksa yepyeni bir IP mi olmasını tercih edersiniz?Popüler Haberler


Acer DA1 ve Nitro GA1 serisi Google TV™ monitörler, üretkenliği, kullanım kolaylığını ve izleme deneyimlerini geliştirmeye yardımcı oluyor


Blizzard tarafından geliştirilen efsanevi aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV için heyecanla beklenen ilk genişletme paketi olan The Vessel of Hatred için uzun bir sinematik fragman yayınlandı.


Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve aksiyon FPS türünü ajan temasıyla yeniden karşımıza çıkaracak olan Perfect Dark, merakla beklenen bir proje haline geldi.


World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, ve Virtuos Games gibi önemli geliştiriciler tarafından ortaklaşa geliştirilen Age of Mythology Retold, efsanevi strateji oyunu serisinin en sevilen üyelerinden biri için yapılan yeniden yapımıyla heyecanı yeniden artırdı.