-->
Helldivers 2: PSN Bağlantı Zorunluluğu Nedeniyle 100.000’den Fazla Olumsuz Yorum Aldı!

Arrowhead tarafından geliştirilen ve Sony tarafından PC’ye de taşınan nişancı aksiyon oyunu Helldivers 2, yeni bir krizle karşı karşıya.

04.05.2024 | ulasufuk

Arrowhead tarafından geliştirilen ve Sony tarafından PC’ye de taşınan nişancı aksiyon oyunu Helldivers 2, yeni bir krizle karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde PlayStation Network bağlantı zorunluluğu getirilmesi kararı, oyuncuları öfkelendirdi ve Steam’de 100.000’den fazla olumsuz yoruma neden oldu.

Oyunun PC sürümünde PSN Bağlantısı Zorunlu!

30 Mayıs tarihinden itibaren Steam’de Helldivers 2 oynamak için PlayStation Network hesabı oluşturmanız ve hesabınızı bağlamanız gerekecek. Bu hamle, oyuncular tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

Kullanıcılar Tepkili!

Steam’de oyun sayfasını olumsuz yorum yağmuruna tutan kullanıcılar, bu zorunluluğun kabul edilemez olduğunu savunuyor. Oyunun 1 gün içerisinde 100.000’den fazla olumsuz yorum alması, bu tepkinin büyüklüğünü gösteriyor.

Geliştiriciden Özür Dileği

Geliştirici ekip Arrowhead, bu durumun güvenliği arttırmak için yapıldığını savunuyor. Ancak bu kadar büyük bir tepki karşısında ekipler oyunculardan özür dilemek zorunda kaldı.

Hatırlatma:

Helldivers 2’nin ilk çıkışında da PlayStation Network hesabı zorunluydu. Ancak kısa süre sonra bu zorunluluk kaldırılmıştı.

Sonuç:

PSN bağlantı zorunluluğu Helldivers 2’nin PC’de popülerliğini oldukça düşürdü. Bu durumun ilerleyen süreçte nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu.Popüler Haberler


“Rogue Prince of Persia”, klasik ve modern oyun dinamiklerini harmanlayan, sürükleyici hikayesi ve akıcı oynanışıyla size benzersiz bir macera sunuyor.


Vero HL68 Serisi, entegre Android TV dongle cihazı ile Acer Vero HL6810ATV akıllı projektörüne sahip


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.