-->
Helldivers 2: PlayStation Network Zorunluluğu 177 Ülkede Satışları Durdurdu!

Arrowhead Games tarafından geliştirilen ve iki gün içinde 200.000’den fazla olumsuz eleştiri alan nişancı aksiyon oyunu Helldivers 2, beklenmedik bir krize sürüklendi.

05.05.2024 | ulasufuk

Arrowhead Games tarafından geliştirilen ve iki gün içinde 200.000’den fazla olumsuz eleştiri alan nişancı aksiyon oyunu Helldivers 2, beklenmedik bir krize sürüklendi. Oyuncular, PlayStation Network hesabı zorunluluğunun getirilmesine öfkeyle tepki gösteriyor ve bu durum 177 ülkede satışların durdurulmasına yol açtı.

Krizin Nedeni:

  • Geçtiğimiz günlerde Helldivers 2 için PlayStation Network hesabı zorunluluğu getirileceği duyuruldu.
  • Bu duyuru, oyuncular arasında büyük bir tepkiye neden oldu.
  • Zorunluluğun aylar sonra getirilmesi ve güvenliği artırmak için olduğu savunulsa da, birçok oyuncu bu gerekçeye inanmıyor.
  • PlayStation Network’ün her ülkede resmi olarak desteklenmediği ve bazı ülkelerdeki oyuncuların VPN kullanmak zorunda kalması da tepkileri artırdı.

Sonuç:

  • Sony, PlayStation Network zorunluluğu sebebiyle oyunu 177 ülkeden satıştan kaldırdı.
  • Oyuncular, bu durumun oyunu satın almaktan vazgeçmelerine neden olacağını ve oyuna olan ilginin azalmasına yol açacağını savunuyor.
  • Sony’nin ilerleyen süreçte tavrını değiştirip değiştirmeyeceği ise belirsiz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Helldivers 2’nin PlayStation Network zorunluluğu sizce haklı mı?Popüler Haberler


Dark Envoy: Sihir ve teknolojinin çarpıştığı dünyada, zengin hikaye, stratejik savaşlar ve derin karakter gelişimiyle unutulmaz bir RPG macerasına katılın!


Naughty Dog’un stüdyo başkanı ve yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann, son röportajında heyecan verici açıklamalarda bulundu.


Warhammer evreninin hayranları için müthiş bir haber! Sevilen sıra tabanlı strateji oyunu Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War, Steam platformunda kalıcı olarak ücretsiz hale geldi!


Heyecanla beklenen Mayıs ayı PlayStation Plus oyunları nihayet erişime açıldı! Bu ay, Red Dead Redemption 2, Deceive Inc, Crime Boss: Rockay City ve çok daha fazlası dahil olmak üzere PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında birbirinden güzel oyunlar PlayStation Plus üyelerini bekliyor.