-->
Fut Esports VCT 2024: Masters Shanghai’de Mücadele Edecek FUT Esports Dünya Sahnesine Çıkıyor

Red Bull ana partnerliğinde gerçekleşen dünyanın en prestijli espor etkinliklerinden olan VCT EMEA 2024’te playoff’lar tamamlandı.

20.05.2024 | ulasufuk

Red Bull ana partnerliğinde gerçekleşen dünyanın en prestijli espor etkinliklerinden olan VCT EMEA 2024’te playoff’lar tamamlandı. Playoff dönemini ilk üçte bitiren Red Bull takımı FUT Esports bir üst lig olan VALORANT Champions Tour 2024: Masters Shanghai’de mücadele edecek.

VCT EMEA Ligi’nde grup aşamaları ve playoff’lar tamamlandı. Lig boyunca mücadeleyi elden bırakmayarak turnuvada başarıyla ilerleyen Red Bull takımı FUT Esports, playoff’ları ilk üçte tamamlayarak bir üst lig olan VCT 2024: Masters Shanghai’da mücadele etmeye hak kazandı.

VCT 2024: Masters Shanghai’da dünyanın dört bir yanından, en başarılı VALORANT takımları 350 bin dolarlık büyük ödülün sahibi olmak için kıyasıya mücadele edecek. Toplamda 1 milyon dolarlık büyük ödül havuzuyla dikkat çeken turnuvaya VCT EMEA, Amerika, Çin, Pasifik bölge liglerinin en iyi 12 takımı katılacak. Bölge liglerinin birinci takımları playoff aşamalarında mücadele ederken, geri kalan 8 takımın karşılaşacağı Swiss Aşaması maçları 23 Mayıs Perşembe günü başlayacak. FUT Esports ilk maçına 24 Mayıs’ta Çin Ligi’nin en başarılı takımlarından FunPlus Phoenix’e karşı çıkacak.

VCT 2024: Masters Shanghai’da geçen sene olduğu gibi bu sene de ülkemizi temsil edecek Red Bull takımı FUT Esports’un yanı sıra, 100 Thieves, Edward Gaming, Fnatic, Paper Rex, G2 Esports ve Team Heretics gibi takımlar yarışacak.Popüler Haberler


Acer DA1 ve Nitro GA1 serisi Google TV™ monitörler, üretkenliği, kullanım kolaylığını ve izleme deneyimlerini geliştirmeye yardımcı oluyor


Blizzard tarafından geliştirilen efsanevi aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV için heyecanla beklenen ilk genişletme paketi olan The Vessel of Hatred için uzun bir sinematik fragman yayınlandı.


Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve aksiyon FPS türünü ajan temasıyla yeniden karşımıza çıkaracak olan Perfect Dark, merakla beklenen bir proje haline geldi.


World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, ve Virtuos Games gibi önemli geliştiriciler tarafından ortaklaşa geliştirilen Age of Mythology Retold, efsanevi strateji oyunu serisinin en sevilen üyelerinden biri için yapılan yeniden yapımıyla heyecanı yeniden artırdı.