-->
2024’ün İlk Çeyreğinde En Çok Kazandıran Oyunlar: Fortnite Zirvede!

Newzoo tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, 2024’ün ilk çeyreğinde en çok hasılat yapan konsol ve PC oyunları belli oldu.

04.05.2024 | ulasufuk

Newzoo tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, 2024’ün ilk çeyreğinde en çok hasılat yapan konsol ve PC oyunları belli oldu. Raporda, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve geçen yılın en büyük beş Avrupa oyun pazarındaki (İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya ve İtalya) hem oyun satın alımlarını hem de oyun içi harcamaları kapsayan veriler yer alıyor.

Fortnite, zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. Battle Royale oyunu, yılın ilk üç ayında diğer oyunlardan %10 daha fazla gelir elde ederek tüm pazarlarda ilk sıraya yükseliyor. Avrupa’da bir diğer öne çıkan yapım ise EA Sports FC 24. Futbol oyunu, %8.3’lük oranıyla ikinci sırada yer alıyor.

Listenin geri kalanında ise Helldivers 2, Call of Duty (Modern Warfare 2, Modern Warfare 3 ve Warzone) ve NBA 2K24 yer alıyor. Madden NFL 24 altıncı sırada yer alırken onu Dragon’s Dogma 2, Palworld ve Valorant takip ediyor.

2024 yılı oyun pazarı şu ana kadar 189,3 milyar dolar gelir elde etti. Bu sayının 2026’da 205,7 milyar dolara çıkması bekleniyor.

2024’ün ilk çeyreğinde en çok kazandıran oyunlar:

  1. Fortnite
  2. EA Sports FC 24
  3. Helldivers 2
  4. Call of Duty (Modern Warfare 2, Modern Warfare 3 ve Warzone)
  5. NBA 2K24
  6. Madden NFL 24
  7. Dragon’s Dogma 2
  8. Palworld
  9. Valorant

Bu veriler ışığında 2024’ün geri kalanında hangi oyunların öne çıkacağını görmek ilginç olacak.Popüler Haberler


Dark Envoy: Sihir ve teknolojinin çarpıştığı dünyada, zengin hikaye, stratejik savaşlar ve derin karakter gelişimiyle unutulmaz bir RPG macerasına katılın!


Naughty Dog’un stüdyo başkanı ve yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann, son röportajında heyecan verici açıklamalarda bulundu.


Warhammer evreninin hayranları için müthiş bir haber! Sevilen sıra tabanlı strateji oyunu Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War, Steam platformunda kalıcı olarak ücretsiz hale geldi!


Heyecanla beklenen Mayıs ayı PlayStation Plus oyunları nihayet erişime açıldı! Bu ay, Red Dead Redemption 2, Deceive Inc, Crime Boss: Rockay City ve çok daha fazlası dahil olmak üzere PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında birbirinden güzel oyunlar PlayStation Plus üyelerini bekliyor.