-->
Uncharted Serisinin Serüveni: Unutulmaz Bir Yolculuk

Uncharted serisi, oyun dünyasında iz bırakan ve milyonlarca oyuncuyu büyüleyen bir efsanedir.

04.04.2024 | ulasufuk

Uncharted serisi, oyun dünyasında iz bırakan ve milyonlarca oyuncuyu büyüleyen bir efsanedir. PlayStation’a özel olarak geliştirilen ve Naughty Dog tarafından imzalanan bu seri, aksiyon, macera ve gizemi harmanlayarak unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Nathan Drake ve Chloe Frazer gibi karizmatik karakterlerin başrolünde yer aldığı Uncharted serisi, her yeni oyunla çıtayı daha da yükseltiyor. Muhteşem grafikler, sürükleyici hikayeler, heyecan dolu oynanış ve gizemli bulmacalar, bu serinin temelini oluşturuyor.

Tüm Uncharted Oyunları Sırasıyla

 • Uncharted: Drake’s Fortune
 • Uncharted 2: Among Thieves
 • Uncharted 3: Drake’s Deception
 • Uncharted: Golden Abyss
 • Uncharted 4: A Thief’s End
 • Uncharted: The Lost Legacy

   Uncharted serisinin serüveni 2007 yılında Uncharted: Drake’s Fortune ile başladı. Bu oyunda Nathan Drake, efsanevi El Dorado hazinesini bulmak için tehlikeli bir maceraya atılıyor. Zeki ve çevik karakterimiz, dostu Sully ile birlikte dünyanın farklı köşelerini keşfediyor ve zorlu engelleri aşıyor.

   Serinin ikinci oyunu Uncharted 2: Among Thieves ise 2009 yılında oyuncularla buluştu. Bu yapım, aksiyon ve heyecanı doruk noktasına taşıyarak oyun dünyasında büyük bir ses getirdi. Nathan Drake, Marco Polo’nun kayıp filosunu bulmak için Marco Polo’nun izinden gidiyor ve nefes kesici bir maceraya adım atıyor.

   Uncharted 3: Drake’s Deception (2011) ile serüven devam etti. Bu oyunda Nathan Drake, Sir Francis Drake’in efsanevi Atlantis şehrini bulmak için çıktığı maceraya dahil oluyor. Çöl kumlarından gizemli tapınaklara kadar uzanan bu yolculuk, serinin en etkileyici oyunlarından biri olarak kabul ediliyor.

   Uncharted: Golden Abyss (2012) ise PlayStation Vita için özel olarak geliştirildi. Bu yapım, Nathan Drake’in geçmişine dönerek ilk maceralarını konu alıyor. Serinin hayranları için keyifli bir deneyim sunan Golden Abyss, mobil platformlarda da Uncharted’ın büyüsünü yaşatıyor.

   Uncharted 4: A Thief’s End (2016) ile serinin Nathan Drake’li son oyunu oyuncularla buluştu. Bu yapım, açık dünya elementleri ve etkileyici grafikleriyle oyun dünyasında çığır açtı. Nathan Drake’in son macerasına tanık olduğumuz bu oyunda, duygusal ve sürükleyici bir hikayeye de yer veriliyor.

   Uncharted serisinin son oyunu Uncharted: The Lost Legacy (2017) ise Chloe Frazer’ı ana karakter olarak karşımıza çıkarıyor. Bu oyunda Chloe, Nadine Ross ile birlikte Hindistan’da gizemli bir hazineyi bulmak için tehlikeli bir maceraya atılıyor. Heyecan dolu oynanış ve etkileyici görselleriyle The Lost Legacy, serinin hayranlarını tatmin ediyor.

   Uncharted serisi, oyun dünyasının en unutulmaz ve heyecan verici yapımlarından biri olarak tarihe geçiyor.   Popüler Haberler


   Dark Envoy: Sihir ve teknolojinin çarpıştığı dünyada, zengin hikaye, stratejik savaşlar ve derin karakter gelişimiyle unutulmaz bir RPG macerasına katılın!


   Naughty Dog’un stüdyo başkanı ve yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann, son röportajında heyecan verici açıklamalarda bulundu.


   Warhammer evreninin hayranları için müthiş bir haber! Sevilen sıra tabanlı strateji oyunu Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War, Steam platformunda kalıcı olarak ücretsiz hale geldi!


   Heyecanla beklenen Mayıs ayı PlayStation Plus oyunları nihayet erişime açıldı! Bu ay, Red Dead Redemption 2, Deceive Inc, Crime Boss: Rockay City ve çok daha fazlası dahil olmak üzere PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında birbirinden güzel oyunlar PlayStation Plus üyelerini bekliyor.