-->
Nintendo’dan Şok Karar! Gamescom 2024’e Katılmayacak!

Nintendo, 21-25 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan Gamescom 2024 fuarına katılmayacağını duyurdu.

16.04.2024 | ulasufuk

Nintendo, 21-25 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan Gamescom 2024 fuarına katılmayacağını duyurdu. Alman yayın organı Games Wirtschaft’a yapılan açıklamada şirketin bir sözcüsü, bu yılki etkinlikte katılımcı olmayacaklarını belirtti.

Nintendo’nun Gamescom’dan Neden Uzak Durduğu:

Nintendo’nun bu kararı arkasındaki sebep tam olarak bilinmese de, bazı olasılıklar mevcut:

  • Switch 2 Gecikmesi: Şubat ayında Nintendo’nun yeni nesil konsolunun çıkışının 2024’ten 2025’in başlarına kadar ertelendiği bildirilmişti. Bu gecikme, Nintendo’nun Gamescom’da sunacak yeni bir donanım veya yazılımı olmadığı anlamına gelebilir.
  • Maliyetlerin Azaltılması: Gamescom’a katılım oldukça pahalı olabilir. Nintendo, potansiyel olarak maliyetleri azaltmak için fuardan uzak durmayı tercih etmiş olabilir.
  • Odak Noktasını Değiştirme: Nintendo, son zamanlarda dijital etkinliklere ve doğrudan tüketicilere yönelik pazarlamaya daha fazla önem vermeye başladı. Gamescom’dan uzak durmak, bu stratejinin bir parçası olabilir.

Geçen Yılki Gamescom’da Neler Olmuştu:

Geçen yıl Nintendo, Gamescom’da oldukça aktif bir şekilde yer almıştı. Şirket, fuar sırasında yeni oyunlar ve özel içerikler duyurmuş, ayrıca kapalı kapılar ardında Switch 2’nin teknoloji demolarını da göstermişti.

Nintendo’nun Diğer Haberleri:

  • eShop Hizmetlerine Son: Nintendo, Mart 2023 tarihinde 3DS ve Wii U için mevcut olan eShop hizmetlerine son verdi. Bu cihazlardaki oyunlar artık yalnızca çevrimdışı olarak oynanabiliyor.
  • Pokémon Bank ve Poké Transporter Hizmetleri Devam Ediyor: Pokémon Bank ve Poké Transporter oyunlarının sunucuları ise hala açık durumda.


Popüler Haberler


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.


Heyecanla beklenen F1 24, çıkışına yaklaşırken yepyeni bir sürprizle karşımıza çıktı!


Yayıncı Emma Create ve geliştirici Caro Builders, şehir kurma ve ticaret simülasyon oyunu Rota’s Nautical Chronicles of Trade’in PC (Steam) için çıkış tarihini duyurdu.