-->
Final Fantasy 7 Rebirth Beklentilerin Altında! Düşük Satışlar mı Var?

Final Fantasy 7 Remake serisinin ikinci oyunu olan Final Fantasy 7 Rebirth, satış rakamlarıyla beklentilerin altında kalıyor.

16.04.2024 | ulasufuk

Final Fantasy 7 Remake serisinin ikinci oyunu olan Final Fantasy 7 Rebirth, satış rakamlarıyla beklentilerin altında kalıyor. Niko Partners’ın araştırma ve yönetmeni Daniel Ahmad tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, PlayStation 5 konsolları için çıkış yapan bu oyun, seri içerisinde en zayıf satış performansını sergiliyor.

Düşük Satışların Nedenleri:

  • Yayınlanma Tarihi: Rebirth, PS5’in 50 milyon satışa ulaşmasından sadece birkaç ay sonra piyasaya sürüldü. Bu durum, potansiyel alıcıların konsol sahibi olmayabileceği veya yeni bir oyun satın almak için yeterince heyecanlı olmayabileceği anlamına gelebilir.
  • Yüksek Fiyat: Rebirth, birçok PS5 oyunu için standart olan 70$ fiyat etiketi ile piyasaya sürüldü. Bu fiyat, bazı oyuncular için caydırıcı olabilir.
  • Remake’e Göre Az Farklılık: Rebirth, büyük ölçüde Remake’in ilk oyununun yeniden yapımı olarak görülüyor. Bu durum, bazı oyuncuları yeni oyunu satın almaya ikna etmek için yeterli olmayabilir.

Square Enix’in Açıklamaları:

  • İlk Üç Günde 3,5 Milyon Satış: Square Enix, Rebirth’ün ilk üç günde 3,5 milyonu aşan bir satış rakamına ulaştığını açıkladı. Bu rakam, Remake’in ilk oyununun ilk üç günde 5 milyonu aşan satış rakamının gerisinde kalıyor.
  • Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı: Geçtiğimiz hafta pazar araştırma şirketi Ampere Analysis, Rebirth’ün çıkışı ile beraber günlük 2,21 milyon aktif kullanıcıya (demo oyuncuları dahil) ulaştığını belirtti.
  • Üçlemenin Son Oyunu Hakkında Güncelleme: Square Enix geçtiğimiz günlerde hayranlarına Final Fantasy 7 remake üçlemesinin üçüncü ve son bölümünün durumu hakkında bir güncelleme sağladı. Bu kapsamda oyunun 3 yıl içerisinde sunulabileceğini bildirdi.


Popüler Haberler


“Rogue Prince of Persia”, klasik ve modern oyun dinamiklerini harmanlayan, sürükleyici hikayesi ve akıcı oynanışıyla size benzersiz bir macera sunuyor.


Vero HL68 Serisi, entegre Android TV dongle cihazı ile Acer Vero HL6810ATV akıllı projektörüne sahip


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.