-->
Fallout 4 Avrupa’da En Çok Satan Oyun Oldu! Dizi Etkisini Gösteriyor!

Fallout dizisinin yayınlanmasıyla beraber Fallout 4, Avrupa’da en çok satan oyun unvanını ele geçirdi!

18.04.2024 | ulasufuk

Fallout dizisinin yayınlanmasıyla beraber Fallout 4, Avrupa’da en çok satan oyun unvanını ele geçirdi! GamesIndustry.biz tarafından yapılan açıklamaya göre, oyunun satışları önceki haftaya göre %7.500’den fazla artış göstererek Avrupa’da zirveye yerleşti.

Dizinin Etkisi Net Bir Şekilde Görülüyor:

Fallout TV dizisinin Amazon Prime Video’da yayınlanmasının ardından Fallout 4’te yaşanan bu muazzam artış, dizinin seriye olan etkisini açıkça gözler önüne seriyor. Dizinin 11 Nisan tarihinde Türkiye’de de yayınlanması ve ilk sezonuyla beraber büyük oranda olumlu yorumlar alması, oyunu Avrupa’da daha da popüler hale getirdi.

Sadece Fallout 4 Değil:

Fallout 4’ün başarısının yanı sıra, diğer üç Fallout oyunu da Avrupa’da ilk 10’a girmeyi başardı. Bu oyunlar arasında Fallout 76, Fallout: New Vegas ve Fallout 3 yer alıyor.

Mobil Oyun da Etkilendi:

Fallout dizisinin etkisiyle ücretsiz olarak sunulan mobil oyun Fallout Shelter’da da önemli bir artış yaşandı. Oyunun günlük kazancının 20 bin dolardan 80 bin dolara yükseldiği belirtiliyor.Popüler Haberler


“Rogue Prince of Persia”, klasik ve modern oyun dinamiklerini harmanlayan, sürükleyici hikayesi ve akıcı oynanışıyla size benzersiz bir macera sunuyor.


Vero HL68 Serisi, entegre Android TV dongle cihazı ile Acer Vero HL6810ATV akıllı projektörüne sahip


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.