-->
Cyberpunk ve The Witcher Mobil Cihazlara mı Geliyor?

Popüler oyun serileri Cyberpunk ve The Witcher’ın mobil oyunlara uyarlanacağı yönündeki haberler heyecan yarattı.

01.04.2024 | ulasufuk

Popüler oyun serileri Cyberpunk ve The Witcher’ın mobil oyunlara uyarlanacağı yönündeki haberler heyecan yarattı. CD Projekt RED’in 2023 mali yılı kazanç konferansında yöneltilen bir soruya verilen cevap, bu iki ikonik serinin mobil platformlarda boy gösterebileceğini gösteriyor.

Konferansta bir dinleyici, stüdyonun ortak CEO’su Michał Nowakowski’ye “Büyük IP’lerinizden herhangi birisini mobil oyunlar yapmak için başka bir stüdyoya lisanslamayı düşündünüz mü?” sorusunu yöneltti.

Nowakowski’nin cevabı ise şu şekilde oldu: “Cevap oldukça basit. Evet, böyle bir hamleyi düşünüyoruz. Halihazırda mobil tarafta geliştirme yapan bazı stüdyolar ile görüşüldüğünü ancak henüz açıklanması gereken bir şeyin olmadığını da belirtiyor.”

Cyberpunk serisi daha önce mobil platformlarda herhangi bir projede yer almazken, The Witcher serisinin bazı yan oyunlarını mobil cihazlarda görme şansına erişmiştik. Örneğin, popüler kart oyunu Gwent’i iOS ve Android cihazlarda oynamak mümkündü. 2021 yılında piyasaya sürülen The Witcher: Monster Slayer ise 2023 yılında kapatıldı.

CD Projekt RED’in mobil oyunlara yönelik planları hakkında şu an için net bir bilgi olmasa da, bu hamle her iki seri için de yeni bir hayran kitlesi yaratabilir ve büyük bir başarı sağlayabilir.Popüler Haberler


Ubisoft tarafından geliştirilen Far Cry serisinin yeni oyunu Far Cry 7 için heyecan verici bir söylenti ortaya çıktı!


Stunlock Studios’un vampir temalı aksiyon rol yapma oyunu V Rising için heyecan verici bir güncelleme yayınlandı!


Marvel’s Spider-Man 2 hayranları dikkat! Sony tarafından PlayStation 5 konsolları için piyasaya sürülen ve resmi bir PC sürümü bulunmayan oyun, mod geliştiricileri tarafından güncellendi ve PC’ye taşındı!


Zombi hayranları heyecanlanın! The Fun Pimps imzalı 7 Days to Die, yaklaşık 11 yıllık bir bekleyişin ardından tam sürüme kavuşuyor!