-->
Xbox Konsol Satışlarında Düşüş: Üçüncü Taraf Yayıncılar Endişeli

Microsoft’un Xbox konsolları, son zamanlarda Avrupa’da durgunlaşan satışlarla karşı karşıya. Bu durum, üçüncü taraf yayıncılar arasında endişelere yol açıyor.

27.03.2024 | ulasufuk

Microsoft’un Xbox konsolları, son zamanlarda Avrupa’da durgunlaşan satışlarla karşı karşıya. Bu durum, üçüncü taraf yayıncılar arasında endişelere yol açıyor.

GamesIndustry.biz Başkanı Chris Dring’in Görüşleri:

Dring, Xbox’ın bir donanım üreticisi olarak zor durumda olduğunu ve konsol satışlarının geçen yıla göre daha da sert bir şekilde düştüğünü belirtiyor.

Üçüncü Taraf Yayıncıların Endişeleri:

Düşük satışlar, üçüncü taraf yayıncıların ürünlerinin satıp satmayacağı konusunda endişelenmesine neden oluyor. Yayıncılar, sundukları hizmetlerin karşılığını almak istiyor.

Microsoft’un Gerilemesi:

Microsoft, 2023 yılında “satış açısından” PlayStation ve Nintendo’nun ardından üçüncü sırada yer aldı. 2001 yılında Xbox ile pazara girmesine rağmen “konsol savaşlarını kaybettiğini” itiraf etti.

PS5’in Xbox’a Karşı Üstünlüğü:

Grand Theft Auto yayıncısı Take-Two’nun verilerine göre PS5, 2023 yılı sonu itibarıyla dünya genelinde Xbox Series X/S satışlarını yaklaşık 2’ye 1 oranında geride bıraktı.Popüler Haberler


2K, bugün TopSpin 2K25 Centre Court Passes’iduyurdu, bu launch içerik programı ve aylarca yeni zorluklar ve ödüller sunuyor.


Orta Çağ’ın Gerçekçi Dünyası Geri Dönüyor!


Fallout dizisinin yayınlanmasıyla beraber Fallout 4, Avrupa’da en çok satan oyun unvanını ele geçirdi!


Sega’nın efsanevi beat’em’up oyunu Golden Axe, Comedy Central tarafından animasyon dizisi olarak yeniden hayat buluyor!