-->
Steam, Yeni Eş Zamanlı Rekorunu Kırdı: 34 Milyon Oyuncu Aynı Anda Aktif!”

PC oyun dünyasının vazgeçilmez platformu olan Steam, geniş oyun kütüphanesi ve kullanıcı dostu yapısıyla önemli bir başarıya daha imza attı.

03.03.2024 | ulasufuk

PC oyun dünyasının vazgeçilmez platformu olan Steam, geniş oyun kütüphanesi ve kullanıcı dostu yapısıyla önemli bir başarıya daha imza attı. Valve tarafından geliştirilen dijital oyun platformu, geçtiğimiz Ocak ayında 33 milyon eş zamanlı oyuncu rekorunu kırmıştı. Ancak dün itibarıyla, Steam platformu 34 milyondan fazla eş zamanlı oyuncuyu aynı anda ağırlayarak bu rekora bir yenisini ekledi.

Bu büyük başarıya sahip platformun en çok oynanan oyunları arasında Counter-Strike 2, birinci sırada yer alıyor. DOTA 2 ise bu listede hala etkileyici bir şekilde varlığını sürdürüyor. Her iki oyunun da popülerliği göz önüne alındığında, Steam’in bu rekora ulaşmasında bu yapımların önemli bir rol oynadığı söylenebilir.

En çok oynanan oyunlar arasında 3. sırada PUBG: BATTLEGROUNDS bulunuyor ve bu oyunu Apex Legends, Helldivers 2 ve NARAKA: BLADEPOINT takip ediyor. Steam’in bu eş zamanlı oyuncu rekoru, platformun oyuncu kitlesinin ne kadar geniş ve çeşitli olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır.Popüler Haberler


Son yılların en iyi bilim kurgu- aksiyon filmlerinden, 6 Oscar Ödüllü, küresel hit “Mad Max: Fury Road”


Sony, PlayStation Store’da Mart 2024 ayında en çok indirilen oyunları resmen açıkladı!


Uzun zamandır beklenen bilimkurgu temalı açık dünya aksiyon RPG’si Star Citizen’ın PC sistem gereksinimleri nihayet güncellendi!


NVIDIA’nın bulut oyun platformu GeForce Now (Game+), Nisan ayında 10 yeni oyunla kütüphanesini genişletmeye devam ediyor.