-->
Minecraft PS5’e Geliyor mu?

Minecraft’ın PlayStation 5’e geleceğine dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

30.03.2024 | ulasufuk

Minecraft’ın PlayStation 5’e geleceğine dair yeni bilgiler ortaya çıktı. PlayStation Game Size adlı kullanıcı, oyunun yerel bir PlayStation 5 sürümüne sahip olacağını aktardı.

Minecraft PS5’te Geriye Dönük Uyumluluk ile Oynanabiliyor:

Minecraft şu anda PlayStation 5’te yalnızca geriye dönük uyumluluk ile PlayStation 4 sürümü oynanabiliyor. Bu da oyunun PS5’in tüm gücünden faydalanmadığı anlamına geliyor.

Xbox’ta 4K Destekli:

Minecraft’ın Xbox Series X|S sürümü 4K’yı destekleyecek şekilde güncellendi. PlayStation 5 kullanıcıları da benzer bir güncelleme bekliyor.

Geçmişte Sızıntılar ve Prototipler:

Geçtiğimiz yıl Minecraft’ın Xbox Series X|S sürümü çeşitli derecelendirmeler aldı. Microsoft bu derecelendirmelerin standart onayın bir parçası olduğunu savundu. 2021 yılında ise geliştirici Mojang, Xbox konsollarında Işın İzleme desteğine yönelik prototip kodunu Xbox Insider kullanıcılarına yanlışlıkla sundu.

PS5 Sürümü Hakkında Resmi Açıklama Yok:

Minecraft’ın PlayStation 5 sürümü için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. PlayStation Game Size’ın paylaştığı bilgiler sızıntılara dayanıyor.Popüler Haberler


2K, bugün TopSpin 2K25 Centre Court Passes’iduyurdu, bu launch içerik programı ve aylarca yeni zorluklar ve ödüller sunuyor.


Orta Çağ’ın Gerçekçi Dünyası Geri Dönüyor!


Fallout dizisinin yayınlanmasıyla beraber Fallout 4, Avrupa’da en çok satan oyun unvanını ele geçirdi!


Sega’nın efsanevi beat’em’up oyunu Golden Axe, Comedy Central tarafından animasyon dizisi olarak yeniden hayat buluyor!