-->
From Software, Bandai Namco’dan Elden Ring’in Tüm Haklarını Aldı

From Software ekibi tarafından geliştirilen ve büyük ilgi gören aksiyon rol yapma oyunu Elden Ring’in tüm hakları, daha önce yayıncı kuruluş olan Bandai Namco’dan satın alındı.

18.02.2024 | ulasufuk

From Software ekibi tarafından geliştirilen ve büyük ilgi gören aksiyon rol yapma oyunu Elden Ring’in tüm hakları, daha önce yayıncı kuruluş olan Bandai Namco’dan satın alındı. Oyunun ticari hakları, yakın zamanda ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin belgelerine göre resmi olarak devredildi ve artık geliştirici ekibin kontrolünde.

Elden Ring’in başarılı bir çıkış gerçekleştirdiği ve satış rakamları ile dikkat çektiği biliniyor. Oyun, Şubat 2022’de piyasaya sürüldü ve ilk yılında 20 milyon adetin üzerinde satış yaparak büyük bir başarı elde etti. Geliştirici From Software, Elden Ring’i kendi ana vatanı Japonya’da yayınlarken, Bandai Namco da oyunun dünya çapında dağıtımını üstlendi.

Bu gelişmeyle birlikte, Elden Ring’in tüm hakları From Software ekibine geçtiği için gelecekteki genişlemeler, güncellemeler ve projeler tamamen geliştirici ekibin kontrolünde olacak. Elden Ring’in başarısı, From Software’ın oyun geliştirme dünyasındaki etkileyici konumunu pekiştiren önemli bir adım olarak öne çıkıyor.



Popüler Haberler


2K, bugün TopSpin 2K25 Centre Court Passes’iduyurdu, bu launch içerik programı ve aylarca yeni zorluklar ve ödüller sunuyor.


Orta Çağ’ın Gerçekçi Dünyası Geri Dönüyor!


Fallout dizisinin yayınlanmasıyla beraber Fallout 4, Avrupa’da en çok satan oyun unvanını ele geçirdi!


Sega’nın efsanevi beat’em’up oyunu Golden Axe, Comedy Central tarafından animasyon dizisi olarak yeniden hayat buluyor!