-->
Disco Elysium İçin Geliştirilen DLC İptal Edildi ve İşten Çıkarmalar Gerçekleşti

ZA/UM ekibi tarafından geliştirilen ve izometrik kamera bakış açısı ile rol yapma unsurlarını bünyesinde barındıran Disco Elysium için yeni bir gelişme ortaya çıktı.

17.02.2024 | ulasufuk

ZA/UM ekibi tarafından geliştirilen ve izometrik kamera bakış açısı ile rol yapma unsurlarını bünyesinde barındıran Disco Elysium için yeni bir gelişme ortaya çıktı. Sports Illustrated’dan GLHF’nin kaynaklarına göre, ZA/UM ekibi iş gücünün yaklaşık dörtte birini oluşturan 24 çalışanı işten çıkardı. Bu işten çıkarmaların yanı sıra, Disco Elysium için geliştirilmekte olan bir ek paketin de iptal edildiği bildirildi.

İşten çıkarmaların, stüdyonun mevcut projelerini ve diğer stüdyolarda yer alan şirket içi durumları olumsuz etkilemesi bekleniyor. Ayrıca, son üç yıl içinde iptal edilen veya askıya alınan üçüncü projenin bu ek paket olduğu vurgulanıyor.

Disco Elysium, şu anda birçok platformda yer alıyor. Oyun, Steam platformunda 19 dolarlık bir fiyat etiketiyle satılırken, Epic Games platformunda ise 575 Türk Lirası ile satışta bulunuyor. Bu gelişmeler, oyunseverler ve endüstri takipçileri arasında büyük bir şaşkınlık yaratmış durumda.Popüler Haberler


Ubisoft tarafından geliştirilen Far Cry serisinin yeni oyunu Far Cry 7 için heyecan verici bir söylenti ortaya çıktı!


Stunlock Studios’un vampir temalı aksiyon rol yapma oyunu V Rising için heyecan verici bir güncelleme yayınlandı!


Marvel’s Spider-Man 2 hayranları dikkat! Sony tarafından PlayStation 5 konsolları için piyasaya sürülen ve resmi bir PC sürümü bulunmayan oyun, mod geliştiricileri tarafından güncellendi ve PC’ye taşındı!


Zombi hayranları heyecanlanın! The Fun Pimps imzalı 7 Days to Die, yaklaşık 11 yıllık bir bekleyişin ardından tam sürüme kavuşuyor!