-->
Capcom: 70 Dolar Artık Oyunlarımız için Standart Olacak

Capcom, yayınladığı son kazanç raporu oturumunda, açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Dragon’s Dogma 2’nin 70 dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağını duyurdu.

18.02.2024 | ulasufuk

Capcom, yayınladığı son kazanç raporu oturumunda, açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Dragon’s Dogma 2’nin 70 dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağını duyurdu. Ancak Capcom, sadece Dragon’s Dogma 2’nin değil, ilerleyen süreçte çıkacak olan diğer oyunlarının da benzer bir fiyat politikasıyla piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Artan maliyetlerin oyun endüstrisinde önemli bir etkisi olduğunu belirten Capcom, bu maliyet artışlarını dengelemek amacıyla oyun fiyatlarını yükseltme kararı aldıklarını ifade etti. Şirket, soru-cevap etkinliğinde, diğer büyük oyun şirketlerinin de oyunlarını 70 dolardan sattığını göz önüne alarak, Capcom’un önde gelen serileri olan Resident Evil ve Monster Hunter gibi oyunlarının da bu fiyat seviyesinde olacağını vurguladı.

Nisan ayında başlayacak olan bir sonraki mali yıl için fiyatlandırmanın genel olarak bu şekilde olacağını belirten Capcom, oyun fiyatlarının artık 70 doların üzerinde olacağı konusunda bir standart oluşturduğunu ifade etti. Oyuncular, Capcom’un gelecek oyunlarını daha yüksek bir fiyatla karşılayacaklarına hazırlıklı olmalı.Popüler Haberler


Ubisoft tarafından geliştirilen Far Cry serisinin yeni oyunu Far Cry 7 için heyecan verici bir söylenti ortaya çıktı!


Stunlock Studios’un vampir temalı aksiyon rol yapma oyunu V Rising için heyecan verici bir güncelleme yayınlandı!


Marvel’s Spider-Man 2 hayranları dikkat! Sony tarafından PlayStation 5 konsolları için piyasaya sürülen ve resmi bir PC sürümü bulunmayan oyun, mod geliştiricileri tarafından güncellendi ve PC’ye taşındı!


Zombi hayranları heyecanlanın! The Fun Pimps imzalı 7 Days to Die, yaklaşık 11 yıllık bir bekleyişin ardından tam sürüme kavuşuyor!