-->
The Finals Güncellemesi: Kontrolcü Kullanımı İçin Aim Assist Sistemi Dengelemesi Yapıldı!

Son dönemin popüler rekabetçi oyunlarından biri olan The Finals, güncellemelerine bir yenisini ekledi.

12.01.2024 | ulasufuk

Son dönemin popüler rekabetçi oyunlarından biri olan The Finals, güncellemelerine bir yenisini ekledi. Ancak, beklentiler hata düzeltmeye yönelik olsa da, kullanıcılar kontrolcülerde önemli değişikliklerle karşılaştılar.

Geliştiriciler, özellikle hile kullanımını önlemek adına yapılan güncellemelerle öne çıkan The Finals, bu sefer kontrolcü kullanıcılarını etkileyecek önemli değişiklikler içeriyor. Yayınlanan güncellemede, öne çıkan iki başlık dikkat çekiyor:

  1. Zoom Snapping Ayarı: Artık 90 derecelik hızlı dönüşleri engelleyen bir maksimum ayara sahip.
  2. Kontrolcüler İçin Hedefleme Hassasiyeti Değişikliği: Camera Magnetism sisteminde değişiklikler yapıldı.

Bu güncellemelerle birlikte, kontrolcü kullanımında sınırlamalar getirilmiş gibi görünüyor. Geliştirici ekip Embark Studios, daha adil bir oyuncu topluluğu oluşturmayı amaçladıklarını belirtiyor ve yakın gelecekte güvenlik sorunlarına odaklanacak daha büyük çaplı bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını ifade ediyor.

Güncelleme, özellikle klavye ve fare ile oyunu oynayan bazı oyuncuların, sanki kontrolcü kullanıyormuş gibi Aim Assist sisteminden avantaj sağladıkları sorununu çözmeyi amaçlıyor. Bu nedenle, PC oyuncularının klavye ve fare ile bir avantaj elde etmelerine izin veren sistem, güncelleme ile daha adil bir dengeye oturtulmuş olacak.

Önümüzdeki günlerde gelecek güncellemelerin de bu dengeyi koruma yolunda atılacak adımları takip edeceğiz.Popüler Haberler


Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin’de İki Yeni Kahramanla Ölümün veya Kaosun Zaferini Müjdeleyin; Kurdoss Valentian ve Gaunt Summoner 20 Mart’ta Ortaya Çıkıyor.


“Escape From Tarkov: Arena” oyunu bir Reflex güncellemesi alıyor


Türkiye’nin en dinamik girişim alanlarından biri olan oyun sektörüne NBL Games ile yeni bir heyecan geliyor.


Küresel teknoloji devi Xiaomi’nin “her kare ikonik” sloganıyla tanıtılan serisinin Redmi Note 13 temel modeli 11,999 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla raflarda yerini aldı.