-->
PlayStation Özel Oyunları Türkçe Dil Desteğiyle Devam Edecek

Geçtiğimiz yıl Sony’nin Türkiye’den kısmi olarak çekildiği haberleriyle gündeme gelen PlayStation, Türkiye’de distribütör değişikliği yaşadıktan sonra Türkçe dil desteğiyle yoluna devam edecek.

12.01.2024 | ulasufuk

Geçtiğimiz yıl Sony’nin Türkiye’den kısmi olarak çekildiği haberleriyle gündeme gelen PlayStation, Türkiye’de distribütör değişikliği yaşadıktan sonra Türkçe dil desteğiyle yoluna devam edecek. Bilkom’un PlayStation Türkiye distribütörü olduğunu duyurmasının ardından gelen bilgiler, PlayStation özel oyunlarının Türkçe dil desteğiyle çıkmaya devam edeceğini gösteriyor.

Bilkom’un resmi distribütörlüğünü üstlendiği duyurusunun ardından sosyal medya üzerinden gelen bir soru üzerine PlayStation Türkiye resmi Instagram hesabından yapılan açıklamada, PlayStation’un özel oyunlarında Türkçe dil desteği bulunacağı belirtildi. Bu, PlayStation kullanıcıları için önemli bir gelişme, çünkü Türkçe dil desteği, oyunların daha geniş bir oyuncu kitlesi tarafından anlaşılabilir olmasını sağlıyor.

Geçmişten günümüze, konsol için yayınlanan özel oyunların çoğu Türkçe altyazı desteği içermekteydi. Ayrıca, bazı oyunlarda Türkçe dublaj seçeneği de bulunuyordu. Bu gelişme, PlayStation markasının Türkiye’deki oyuncularla olan ilişkisini güçlendirecek ve Türkçe dil desteği sayesinde oyunseverlerin daha iyi bir deneyim yaşamasına katkı sağlayacak.

PlayStation Türkiye’nin resmi distribütörlüğünü üstlenen Bilkom, teknoloji alanındaki deneyimiyle bu süreçte önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Türkçe dil desteğiyle PlayStation özel oyunları, Türkiye’deki oyunseverler için daha erişilebilir hale gelerek markanın güçlenmesine katkıda bulunacak.Popüler Haberler


Inkulinati ile eğlenceli Orta Çağ savaşlarına katılın! Mizahi atmosfer, stratejik derinlik ve benzersiz karakterlerle dolu bu oyunu keşfedin


Türkiye’nin 81 ilinde 12.000’i aşkın marketiyle her hafta hesaplı teknolojik ürünleri tüketicilerle buluşturan A101, 29 Şubat günü birçok avantajlı teknolojik ürünü müşterilerine sunacak.


Samsung Electronics Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilen “Innovation Campus” programı kapsamında, toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek amacıyla genç kadınlara yönelik düzenlenecek özel yapay zeka sınıfı için başvurular 29 Şubat’ta sona erecek.


Geniş ürün yelpazesiyle teknolojiseverlere konforlu alışveriş keyfi sunan MediaMarkt, geleneksel olarak düzenlediği Stokları Eritiyoruz kampanyasını devam ettiriyor.