-->
Apple, Xbox Game Pass Kullanımına Yeşil Işık Yaktı

Teknoloji devi Apple, oyun abonelik ve bulut oyun hizmetlerine yönelik tutumunda değişiklik yaparak yeni hamlelerini duyurdu.

29.01.2024 | ulasufuk

Teknoloji devi Apple, oyun abonelik ve bulut oyun hizmetlerine yönelik tutumunda değişiklik yaparak yeni hamlelerini duyurdu. iOS cihazları için sunulan App Store’da artık Xbox Game Pass uygulamasına erişim sağlanabilecek.

Microsoft, bulut oyun hizmeti olan xCloud’u Eylül 2020’de kullanıcılarla buluşturmuştu ancak bu hizmet, iPhone ve iPad gibi Apple cihazları için kullanılamıyordu. Bu durum, Apple’ın kendi politikaları doğrultusunda bulut oyun hizmetlerini engellemesinden kaynaklanıyordu. Ancak Ağustos 2022’de, Xbox Game Pass uygulaması Apple’ın şirket kurallarına uymadığı gerekçesiyle App Store’da yer alamamıştı.

Ancak şu an geldiğimiz noktada, Apple’ın web sitesinde “Küresel çapta kullanıcılara daha iyi hizmet ve deneyimler sunmak için bulut oyunlara ve mini programlara yönelmeyi hedefliyoruz” gibi ifadeler yer alıyor. Bu açıklamaların ardından ilerleyen süreçte abonelik hizmetleri ve bulut oyun sistemlerinin Apple cihazlarında yer alması bekleniyor.Popüler Haberler


Inkulinati ile eğlenceli Orta Çağ savaşlarına katılın! Mizahi atmosfer, stratejik derinlik ve benzersiz karakterlerle dolu bu oyunu keşfedin


Türkiye’nin 81 ilinde 12.000’i aşkın marketiyle her hafta hesaplı teknolojik ürünleri tüketicilerle buluşturan A101, 29 Şubat günü birçok avantajlı teknolojik ürünü müşterilerine sunacak.


Samsung Electronics Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilen “Innovation Campus” programı kapsamında, toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek amacıyla genç kadınlara yönelik düzenlenecek özel yapay zeka sınıfı için başvurular 29 Şubat’ta sona erecek.


Geniş ürün yelpazesiyle teknolojiseverlere konforlu alışveriş keyfi sunan MediaMarkt, geleneksel olarak düzenlediği Stokları Eritiyoruz kampanyasını devam ettiriyor.