-->
Atari 50: Yıldönümü Kutlaması Yakında İlk Resmi İçerik Güncellemesiyle 12 Oyun Ekleyecek

Kutlamalar kaldığı yerden devam etsin! Bugün, tarihi video oyunu yayıncısı Atari ve geliştirici Digital Eclipse, interaktif antoloji deneyimi Atari 50: The Anniversary Celebration için ilk ücretsiz içerik güncellemesini tanıtıyor.

02.12.2023 | ulasufuk

Kutlamalar kaldığı yerden devam etsin! Bugün, tarihi video oyunu yayıncısı Atari ve geliştirici Digital Eclipse, interaktif antoloji deneyimi Atari 50: The Anniversary Celebration için ilk ücretsiz içerik güncellemesini tanıtıyor.

5 Aralık 2023’te yayınlanacak olan bu güncelleme, konsolun en parlak döneminden hayranların en sevdiği 12 Atari 2600 oyununu ekleyerek tatil sezonunu açıyor. Resmi olarak piyasaya sürülen oyunlardan oyuncular tarafından geliştirilen ev yapımı oyunlara ve bir zamanlar kayıp olan Atari prototiplerine kadar Atari 50, vermeye devam eden bir hediye olmaya aday.

Atari 50: The Anniversary Celebration’ın yılbaşı güncellemesi antolojiye 12 yeni başlık ekleyerek acemi oyun tarihçilerine oyun endüstrisinin büyükbabasının mirasına daha da derin bir bakış sunuyor. Prototip, homebrew ve resmi oyunların bir karışımı olan bu yeni güncelleme, Atari 50’nin 2022’de oyunculara sunduğu interaktif sanal müzenin kütüphanesini genişletmeyi amaçlıyor. Ancak bu güncelleme kapsamlı değil – Atari ve video oyunlarının korunmasındaki ortağı Digital Eclipse tarafından planlanan güncellemelerin ilki. Gelecekte planlanan güncellemeler, daha fazla oyun, konsept sanat ve endüstri efsaneleri ile ek sahne arkası röportajları ile başlığın repertuarını genişletecek.Popüler Haberler


Bethesda Softworks’un yayıncılığını üstlendiği ve Tango Gameworks ekibi tarafından geliştirilen ritim tabanlı aksiyon-macera oyunu Hi-Fi RUSH, şimdi PlayStation 5 konsollarına geliyor.


Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward, efsanevi run-‘n’gun video oyunu serisi Contra’nın heyecanla beklenen yeni oyunu Contra: Operation Galuga’nın çıkış tarihini duyurdu.


Xbox Game Studios’un yayıncılığını üstlendiği ve Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu hayatta kalma oyunu Grounded, genişleyen platformlarına bir yenisini ekliyor.


Paradox Interactive’in yayıncılığını üstlendiği ve geliştiriciliğini Double Eleven stüdyosunun üstlendiği hapishane yönetim simülasyon oyunu Prison Architect 2, maalesef bir erteleme haberiyle gündeme geldi.