-->
Red Dead Redemption PS5 te 60 fps oldu

Red Dead Redemption 1.03 Güncellemesi PS5 te 60 fps çalışmaya başladı.

04.10.2023 | ulasufuk

Rockstar, Red Dead Redemption oyununun PlayStation 5 için saniyede 60 kare hızında oynanabilme özelliği ekleyen bir güncelleme aldığını ve bu güncellemenin oyuncular tarafından memnuniyetle karşılandığını belirtiyor. Oyunun PlayStation 4 ve Nintendo Switch sürümleri de geriye dönük uyumluluk sayesinde PlayStation 5’te oynanabiliyor, ancak başlangıçta sadece 30 fps ile çalışıyordu.

Ayrıca, Red Dead Redemption’ın Xbox Series X’te 4K çözünürlükte oynanabildiği ve Xbox Series X ve S gibi Microsoft platformlarında uzun süredir mevcut olduğu belirtiliyor.

Take-Two Interactive’ın patronu Strauss Zelnick, oyunun yüksek fiyatını savunarak ticari açıdan bu fiyatın doğru olduğunu ifade etmiş. Ayrıca, şirketin Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hannah Sage, bu portun sadece ana oyunu değil, aynı zamanda Undead Nightmare adlı eklentiyi de içerdiğini belirtiyor. Undead Nightmare, bağımsız bir oyun gibi değerlendirilebilecek kadar büyük bir içeriğe sahipti.

Zelnick’e Undead Nightmare’in fiyatı hakkında sorulduğunda ise bu eklentinin ilk çıktığında kendi başına bağımsız bir oyun gibi başarılı olduğunu ve bu nedenle fiyatlandırmanın bu şekilde olduğunu ifade ediyor.

Sonuç olarak, Red Dead Redemption’ın PlayStation 5 için saniyede 60 kare hızında oynanabilme özelliği ve diğer platformlardaki performans geliştirmeleri oyuncular tarafından olumlu bir şekilde karşılanıyor, ancak oyunun yüksek fiyatı hala tartışma konusu olmaya devam ediyor.Popüler Haberler


Samsung’un Galaxy S24 Serisi, dünyanın dört bir yanında büyük bir ilgiyle karşılanıyor.


MWC’de yenilikçi bilgisayar, yazılım, konsept ve altyapı çözümleri ve hizmetlerinden oluşan en yeni portföyünü duyuran Lenovo, herkes için daha akıllı teknoloji sağlamaya devam ediyor


Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation aracılığıyla geleneksel olarak düzenlediği ‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinliklerinin 13’üncüsünde sürdürülebilir teknolojiler odağındaki projeler yatırımcılara tanıtıldı. 


MediaMarkt’ın 8 Mart Kadınlar Günü Kampanyası kapsamında 1-4 Mart tarihleri arasında tablet, akıllı bileklik, bluetooth kulaklık ve saç düzleştirici gibi birbirinden farklı ürünler satışa sunulacak.