-->
Formula E: High Voltage Video Oyunu 19 Ekim 2023’te Piyasaya Çıkıyor:

Dünyanın ilk resmi Formula E video oyunu olan Formula E: High Voltage, 19 Ekim 2023’te piyasaya sürülecek.

17.10.2023 | ulasufuk

Dünyanın ilk resmi Formula E video oyunu olan Formula E: High Voltage, 19 Ekim 2023’te piyasaya sürülecek. Formula E: High Voltage, Animoca Brands ve Amber tarafından geliştirilen ve enerji tasarruflu Flow blok zincirinden yararlanarak hayranlara ve oyunculara NFT’ler olan tüm oyun içi öğeleri üzerinde dijital sahiplik sağlayan bir yarış yönetim oyunudur. Formula E: High Voltage https://FormulaEHighVoltage.com adresinden temin edilebilir; tüm yeni kullanıcılar ücretsiz olarak oynayabilecekleri ve kendi yarış takımlarının kontrolünü ele geçirebilecekleri dört NFT (iki araba ve iki sürücü) alacaklar.

Formula E: High Voltage, Roma, Berlin, New York ve Londra’nın ikonik şehir merkezi pistleri de dahil olmak üzere ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası unsurlarını içeriyor. Oyuncular, çeşitli hava koşullarının yanı sıra gündüz veya gece yarışlarında en iyi performansı sağlamak için en iyi arabaları, sürücüleri ve özel yetenekleri seçerek her yarışı yönetir.

Formula E: High Voltage’daki her araba ve sürücü, 100’den fazla beceriden oluşan bir havuzdan alınan özel bir beceriye sahip belirli bir nadirlikte (yaygın, nadir, destansı, efsanevi – nadirlik kademesi başına birkaç nadir folyo varlığı dahil) bir NFT’dir. Yarış öncesinde, sırasında ve sonrasında sürücüleri ve araçları toplamak, eğitmek, yükseltmek ve yönetmek oyunda bir yarış imparatorluğu kurmanın anahtarıdır.

Mevcut GEN3 yarış arabası – gezegendeki en hızlı, en hafif, en güçlü ve en verimli elektrikli yarış arabası – oyunda mevcut olacak. Oyuncular, mevcut 2023 ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonu Jake Dennis ve Andretti Porsche 99X Electric GEN3 dahil olmak üzere geniş bir fantezi ve resmi otomobil ve sürücü yelpazesine sahip olacaklar.

Formula E: High Voltage, lisanslı yarış blok zinciri oyunları MotoGP™ Ignition ve MotoGP™ Guru’nun yanı sıra orijinal REVV Racing ve Torque Drift 2 oyunlarını da içeren REVV Motorsport ekosisteminin bir parçasıdır.

Formula E: High Voltage, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular için açık metaverse çevresel olarak sürdürülebilir eğlence sunmak üzere sürdürülebilirlik odaklı blok zinciri ve enerji verimliliği lideri Flow üzerinde çalışmaktadır. Flow’un Proof-of-Stake mutabakat mekanizması son derece verimlidir ve basit bir ifadeyle Flow üzerinde bir NFT basmak, Instagram’da tek bir gönderi paylaşmaktan veya Google’da arama yapmaktan daha az enerji gerektirir (kaynak).

Elektrikli araçların benimsenmesini hızlandırarak iklim değişikliğiyle mücadele etmek amacıyla kurulan Formula E, başlangıcından bu yana dünyada net sıfır karbon olarak sertifikalandırılan ilk spor dalıdır. Formula E: Yüksek Voltaj, net sıfır karbon stratejisi ve taahhüdü çerçevesinde faaliyet göstermektedir.

Diğer tüm yarış serilerinden daha fazla otomotiv üreticisinin yer aldığı Formula E, elektrikli yol araçlarının performansını ve verimliliğini artıran sürdürülebilir mobilite teknolojileri geliştirmek için küresel otomobil üreticileri ve ticari ortaklarla yakın işbirliği içinde çalışan, amaç odaklı bir yenilikçi olarak tanınmaktadır.

Formula E oyun direktörü Kieran Holmes-Darby şunları söyledi: “Formula E: High Voltage’ı piyasaya sürmek için oyun endüstrisinde kendini kanıtlamış bir lider olan Animoca Brands ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Oyuncular Formula E ve yarışlarımızla dinamik ve yeni bir şekilde etkileşim kurma şansına sahip olacaklar. Oyun deneyiminden keyif alacaklarından ve Şampiyonada yarışan takımları ve sürücüleri daha fazla takip edeceklerinden eminiz.”

Animoca Brands ticari strateji başkan yardımcısı Will Griffiths ise şunları söyledi: “Formula E: High Voltage’ın Formula E ile ortaklaşa piyasaya sürülmesi bizim için heyecan verici bir ana işaret ediyor. Hayranlar ve oyuncular sadece yarışın heyecanına kendilerini kaptırmakla kalmayacak, aynı zamanda NFT ve blok zinciri teknolojilerinin getirdiği gerçek dijital sahipliğin avantajlarından da yararlanacaklar.”

Amber’in dikey inovasyon başkanı Marty Caplan ise şunları söyledi: “İnovasyonu ilk sıraya koymaktan gurur duyuyoruz, bu nedenle bu proje tüm taraflar için mükemmel bir uyumdu – oyun geliştirme deneyimimizi, merakımızı ve teknoloji tutkumuzu Formula E dünyasına aktarmamıza ve bunu Animoca Brands’in öncülük ettiği merkezi olmayan koleksiyon oyunlarının derin katılımıyla birleştirmemize olanak tanıdı.”

17 Ekim 2023 tarihinden itibaren 8.500 Solo NFT Kasası ve 9.000 Takım NFT Kasası https://FormulaEHighVoltage.com adresindeki Formula E: High Voltage resmi web sitesinde satışa sunulacak.

Solo NFT Kasası (20-30 ABD Doları) bir resmi veya fantezi otomobil ya da sürücü NFT’si içerecektir. Team NFT Crate (119-149 ABD Doları) iki resmi veya fantezi Formula E aracı ve iki resmi veya fantezi Formula E sürücüsü içerecek ve bir NFT’nin resmi bir araç veya destansı veya efsanevi nadirlikte resmi bir sürücü olacağı garanti edilecek. Alıcılar Flow blok zincirine bağlı bir Blocto cüzdanına ihtiyaç duyacak ve kasaları REVV token aracılığıyla satın alabilecek.

Formula E ve ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası Hakkında
Dünyanın ilk tamamen elektrikli FIA Dünya Şampiyonası ve başlangıcından bu yana net sıfır karbon sertifikalı tek spor olan ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinin elektrikli araç inovasyonunu hızlandırmaları için elit bir motor sporları platformu sağlayarak dünyanın en ikonik şehirlerinden bazılarının kalbine dramatik yarışlar getiriyor.

Takımlar, üreticiler, ortaklar, yayıncılar ve ev sahibi şehirlerden oluşan Formula E ağı, bu spora olan tutku ve sürdürülebilir insani ilerlemeyi hızlandırma ve insanlar ve gezegen için daha iyi bir gelecek yaratma potansiyeline olan inançla birleşmiştir.Popüler Haberler


Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin’de İki Yeni Kahramanla Ölümün veya Kaosun Zaferini Müjdeleyin; Kurdoss Valentian ve Gaunt Summoner 20 Mart’ta Ortaya Çıkıyor.


“Escape From Tarkov: Arena” oyunu bir Reflex güncellemesi alıyor


Türkiye’nin en dinamik girişim alanlarından biri olan oyun sektörüne NBL Games ile yeni bir heyecan geliyor.


Küresel teknoloji devi Xiaomi’nin “her kare ikonik” sloganıyla tanıtılan serisinin Redmi Note 13 temel modeli 11,999 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla raflarda yerini aldı.