-->
Teknosa Mağazalarındaki ‘Oyunda Buz Çağı’ Serüveni Yoğun İlgiyle Başladı

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncü markası Teknosa’nın farklı şehirlerdeki mağazalarında 4 ay boyunca sürecek ‘Oyunda Buz Çağı’ heyecanı Başkent’te yoğun ilgiyle başladı.

16.09.2023 | ulasufuk

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncü markası Teknosa’nın farklı şehirlerdeki mağazalarında 4 ay boyunca sürecek ‘Oyunda Buz Çağı’ heyecanı Başkent’te yoğun ilgiyle başladı. Oyun tutkunları, Ankara Etlik Antares Extra ve Nata Vega Extra mağazalarında 3 saat boyunca süren etkinlikte parkuru bir an olsun boş bırakmadı.

Teknoloji sektörünün devleri Teknosa, Intel Türkiye, Lenovo Türkiye ve Microsoft iş birliğiyle hayata geçen yarışma serisi ‘Teknosa Gaming Parkour’, Ankara’dan başlama vuruşunu yaptı. Oyun bilgisayarlarının güçlü soğutma performansına atıfla ‘Oyunda Buz Çağı Başlıyor’ mottosuyla hayata geçen yarışma, ilk durağı olan Ankara’da büyük ilgi gördü. Katılımcılar, Etli̇k Antares Extra ve Nata Vega Extra mağazalarında 3 saat boyunca süren etkinlikte, performansa ve hıza dayalı Forza Horizon 5, FIFA 2023, Fortnite ve Mortal Kombat gibi dünyaca ünlü oyunları oynayarak, verilen parkur görevlerini tamamladı.

Kayıtlar yarım saatte tamamlandı

50 asil ve 50 yedek katılımcı şeklinde planlanan yarışmada, asil kayıtlar 30 dakika içinde tamamlandı. Üç saatlik etkinliklerin hiçbir anında parkur boş kalmazken, bazı yarışmacılar ilk etkinlikte başarısız olunca, ikinci etkinliğe çalışıp yeniden katıldı. Hatta ilk gün parkurun üçüncü oyunu olan Mortal Kombat 11’de elenen yarışmacı, ikinci gün mağaza birincisi olma başarısını gösterdi.

En iyi dereceyi alana 100 bin TL değerinde Teknosa hediye çeki

‘Teknosa Gaming Parkour’ kapsamında Ankara’nın yanı sıra Teknosa’nın İstanbul, Antalya, İzmir, İzmit ve Eskişehir’deki 15 mağazasında da oyunseverler bir araya gelecek. 4 ay sürecek yarışmalar sonunda 15 mağazada oyunu başarılı şekilde tamamlayan yarışmacılar arasında en hızlı olanlar belirlenecek ve 15 finalist en iyi olmak için tekrar yarışacak. Turnuvada en iyi dereceyi alan yarışmacı 100.000 TL değerindeki Teknosa hediye çekinin sahibi olacak. Ayrıca etkinlik kapsamında en iyi dereceyi elde eden katılımcılar 2000 TL değerinde Teknosa hediye çeki ve 1 yıllık Xbox Game Pass üyeliğini kazanma şansını yakalayacak. Teknosa’nın sürpriz ödül heyecanına sadece kazananlar değil, yarışmaya katılan herkes ortak olacak. Turnuvaya katılan tüm yarışmacılar, 1 aylık Xbox Game Pass üyelik ödülünü kazanarak oyun dünyasına daha fazla erişim sağlama imkânı elde edecek.

Teknosa Gaming Parkour takvimi şöyle: 

 • 30 Eylül Cumartesi, İstanbul Şişli Cevahir Exxtra
 • 1 Ekim Pazar, İstanbul Maltepe Carrefoursa Exxtra
 • 7 Ekim Cumartesi, İzmir Forum Bornova Extra
 • 8 Ekim Pazar, İzmir Karşıyaka MaviBahçe Extra
 • 21 Ekim Cumartesi, Antalya Kepez Özdilek Exxtra
 • 22 Ekim Pazar, Antalya Markantalya Exxtra
 • 4 Kasım Cumartesi, İstanbul Forum Exxtra
 • 5 Kasım Pazar, İstanbul İkitelli Mall Of Exxtra
 • 18 Kasım Cumartesi, Ankara Panora Extra
 • 2 Aralık Cumartesi, Eskisehir Eskişehir Espark
 • 9 Aralık Cumartesi, İzmit Gebze Center Exxtra
 • 16 Aralık Cumartesi, Ankara Ankamall Extra
 • 23 Aralık Cumartesi, İstanbul Kadıköy Tepe Nautilus Exxtra
 • 24 Aralık Pazar, İstanbul Şişli Cevahir Exxtra


Popüler Haberler


Cupid’s Corner adındaki yeni oyun içi uygulama ile Sim’lerinizi “date”lere göndererek heyecan verici ilişkiler kurmalarını sağlayabileceksiniz


Xbox Game Studios’un yayıncılığını ve Ninja Theory’nin geliştiriciliğini üstlendiği sinematik aksiyon macera oyunu Senua’s Saga: Hellblade II, piyasaya sürüldüğünden beri beklenenden daha az bir satış performansı gösterdiği bildirildi.


Deck13 tarafından geliştirilen ve Focus Entertainment tarafından yayımlanan yarı açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Atlas Fallen, yakın zamanda Xbox Game Pass aboneleri için erişilebilir olabilir.


Rocksteady Studios’un geliştirdiği süper kahraman temalı nişancı aksiyon oyunu Suicide Squad: Kill the Justice League’in ikinci sezonu beklenenden daha sonra çıkacak.