-->
Lenovo, IFA 2023 Fuarında Son Teknoloji İnovasyonlarını Tanıttı

Teknoloji devi Lenovo, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan IFA’da oyun, yazılım, görüntü kalitesi ve aksesuarlar alanında son teknoloji inovasyonlarını duyurdu.

04.09.2023 | ulasufuk

Teknoloji devi Lenovo, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan IFA’da oyun, yazılım, görüntü kalitesi ve aksesuarlar alanında son teknoloji inovasyonlarını duyurdu. Lenovo oyun dünyasında yapay zekâ destekli inovasyonları, çığır açan 3D monitörü, yazılım çözümleri ve çok yönlü aksesuarlarıyla teknolojide çıtayı yükseltiyor.

Güçlü bir işlemciyle istediğiniz her yerde oyun

Fuarda tanıtılan taşınabilir Lenovo Legion™ el konsolu oyun cihazı ve aksesuarları, bilgisayar oyunlarında sınırları ortadan kaldırıyor. Yeni Lenovo Legion Go, Lenovo’nun ürettiği ve oyunculara istedikleri her yerde daha fazla oyun oynama özgürlüğü sunan ilk Windows işletim sistemli el tipi oyun cihazı olarak karşımıza çıkıyor. Lenovo Legion Go, el konsolu cihazlarında en üst düzey teknik ve görüntü kalitesinden daha azı ile yetinmeyen oyuncular için tasarlandı. Yeni mikro OLED donanımlı Lenovo Legion Gözlük ve yeni Lenovo Legion E510 7.1 RGB Kulak İçi Oyun Kulaklıklarının yanı sıra Lenovo Legion Go’nun piyasaya çıkması, oyuncuların sürükleyici bir oyun deneyimi yaşamasını sağlayan oyun cihazları, monitörler, aksesuarlar, yazılım ve hizmetlerden oluşan Lenovo Legion ekosistemini genişletiyor. 

*Yeni Lenovo Legion Go, 8,8 inç Lenovo PureSight oyun monitörüyle oyunlara hayat veren AMD Ryzen™ Z1 Serisi işlemcilerden güç alan Windows işletim sistemli bilgisayar oyun gücünü taşınabilir mobil form faktörüne taşıyor. *Lenovo Legion Go, taşınabilir oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımak isteyen oyuncular için geliştirilen yeni Lenovo Legion Gözlük, mikro OLED teknolojisinden yararlanarak cebe sığan ürün boyutunda büyük ekranlı izleme deneyimi sunuyor.*Gerçeğe yakın bir oyun deneyimi sunan yeni Lenovo Legion E510 7.1 RGB Kulak İçi Oyun Kulaklıkları, çok işlevli bir hat içi denetleyiciyle yüksek çözünürlüklü 7.1 surround ses kalitesi sunuyor.

 Serinliğin Kralı: Lenovo Legion 9i

Fuarda tanıtılan en son Legion ürünlerinden Lenovo Legion 9i, “dünyada yapay zekâ ile optimize edilmiş entegre sıvı soğutma sistemine sahip ilk dizüstü oyun bilgisayarı1 “olarak karşımıza çıkıyor. Lenovo Legion 9i (16″, 8), Lenovo Legion ekosisteminde ve dünyada oyuncular ve eksiksiz bir taşınabilir geliştirme stüdyosuna ihtiyaç duyan yaratıcı profesyoneller için tasarlanmış, bağımsız sıvı soğutma sistemine sahip en üst düzey 16 inç oyun bilgisayarı olarak vitrine çıkıyor.  Lenovo Legion 9i, rekabetçi oyunculara yönelik Lenovo Legion Pro serisi ile çevikliğe önem veren oyunculara yönelik Lenovo Legion Slim serisininin yanı sıra, Lenovo Legion monitörleri ve çevre birimlerini içeren Lenovo Legion ürün grubuna öncülük ediyor. Bugün ayrıca, Lenovo Legion 9i (16″, 8) ve diğer dizüstü bilgisayarlar ve aksesuarlar için sağlam bir korumadan ödün vermeden oyunculara ince ve hafif çeviklik ve ekstra saklama seçenekleri sunan iki sırt çantası, Lenovo Legion 16″ Oyuncu” Sırt Çantası GB700 ve GB400 de fuarda tanıtılanlar arasında yer alıyor. 

Hibrit çalışmanın geleceğine güç veren yeni cihazlar ve yazılımlar

Lenovo, fuarda dijital çalışma alanlarını dönüştürecek yeni ürün ve çözümlerini de tanıttı. Lenovo, yeni oyun cihazlarına ek olarak, günümüzün son kullanıcılarının dinamik ve değişen ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmek için tasarlanan son teknoloji ürünü yeni araçları ve temel ürünleri görücüye çıkardı. Yeni monitör, yazılım ve aksesuarlar, sadece günümüzün uzaktan ve hibrit iş gücünün olanaklarını artırmak için değil, aynı zamanda departmanlar genelindeki operasyonları dijitalleştirirken işletmelerin karşılaştığı önemli sorunlara çözüm bulmak için tasarlandı. Lenovo’nun yaptığı araştırmalar, uzak iş gücünü ve küresel ekipleri yönetmenin CIO’lar için önemli bir görev olmaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

Bu nedenle, yeni ürünler etkileyici işlem gücü, kullanıcıyı içine alan 3D ve gelişmiş güvenliği bir araya getiriyor ve birleşik, insan merkezli bir deneyim yaratıyor.Popüler Haberler


Epic Games’in her hafta ücretsiz oyunlar sunma geleneği devam ediyor! Güvenilir sızıntılarıyla tanınan billbil-kun’a göre, 30 Mayıs’ta Chivalry 2 oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.


PlayStation Plus aboneleri için önemli bir haberimiz var! Sony, Haziran ayında PlayStation Plus kütüphanesinden 12 oyunu kaldıracağını duyurdu.


Heyecanla beklenen F1 24, çıkışına yaklaşırken yepyeni bir sürprizle karşımıza çıktı!


Yayıncı Emma Create ve geliştirici Caro Builders, şehir kurma ve ticaret simülasyon oyunu Rota’s Nautical Chronicles of Trade’in PC (Steam) için çıkış tarihini duyurdu.