-->
Huawei ile Sağlık Odaklı ve Spora Hazır Giyilebilir Cihazlarda Yeni Bir Dönem

Huawei, 14 Eylül’de Barselona’da gerçekleştirdiği etkinliğinde, teknoloji ve moda arasındaki entegrasyonu bir üst seviyeye taşıyan “Fashion Forward” konsepti ile giyilebilir ürünler sektöründeki bir sonraki adımını açıkladı.

14.09.2023 | ulasufuk

Huawei, 14 Eylül’de Barselona’da gerçekleştirdiği etkinliğinde, teknoloji ve moda arasındaki entegrasyonu bir üst seviyeye taşıyan “Fashion Forward” konsepti ile giyilebilir ürünler sektöründeki bir sonraki adımını açıkladı.

Huawei bu konsept dahilinde en son teknolojiyi, modaya uygun tasarımı ve kullanıcı merkezli sağlık özelliklerini kusursuz bir şekilde bir araya getirerek, giyilebilir cihazlar endüstrisinde yeni standartlar belirleme alanındaki isteğini de ortaya koyuyor.

Huawei, popüler akıllı saat serisinin en yeni üyesi HUAWEI WATCH GT 4 Serisi akıllı saatleri, HUAWEI FreeBuds Pro 3 tam kablosuz kulaklık, HUAWEI Eyewear II akıllı gözlükler, Huawei’in ilk altın akıllı saati üst düzey HUAWEI WATCH Ultimate Gold Edition ve PaperMatte yükseltmelerine sahip yepyeni HUAWEI MatePad Tabletler de dahil olmak üzere birçok yeni ürününü duyurdu.

Huawei’in tasarım, sağlık ve spor deneyimini ileri taşıma azmi devam ediyor

Huawei, kullanıcıların stillerinden ödün vermeden sağlık ve spor yolculuklarını kişiselleştirmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bu amaç aynı zamanda geleceğin üç önemli rekabet alanında da yönelik bir hamle. Donanım algılama teknolojisi, yükseltilmiş yazılım algoritması platformu ve daha kapsamlı dijital sağlık hizmetleri, yeni dönemde rekabetin daha çok yaşanacağı alanlar olarak görülüyor.

Huawei, yenilikçi teknoloji, estetik ve birinci sınıf işçilik alanındaki on yıllık uzmanlığıyla, sektörde yeni ölçütler belirliyor. Huawei’in giyilebilir cihazlar pazarındaki uluslararası varlığı, stratejik yatırımlarını da güçlendiriyor ve dünya çapındaki tüketicilere kişiselleştirilmiş spor ve sağlıklı yaşam tarzı deneyimleri sunmak için küresel ekosistem ortaklıkları kuruyor. Huawei, 10 yıl önce giyilebilir cihazlar sektörüne girdiğinden bu yana, pil ömrü, ölçüm hassasiyeti ve konfor segmentlerinde sektöre getirdiği yeniliklerle birçok kategoride öncülük etmeyi sürdürüyor.

Huawei’in tasarım konusundaki vizyonu ise yenilikçi ögeler ve farklı kişiselleştirme seçenekleriyle, her giyilebilir ürününün, kullanıcının tarzını tamamlayan birer ifade unsuru haline getirmek. Özellikle son dönemde akıllı saat ve bileklik kategorilerinde Huawei’in bu vizyonunu net bir şekilde gözlemlemek mümkün.

Huawei, sağlık segmentindeki yeniliklerine de hız kesmeden devam ediyor. Şirket, farklı uzmanlıklara dayalı iş birlikleriyle mümkün olan en kapsamlı sağlık yönetimi özelliklerini sunma vizyonunu devam ettiriyor. Bu çabalar, kullanıcıların elde ettiği sağlık verilerinin yalnızca doğru değil, aynı zamanda eyleme geçirilebilir olmasını da sağlıyor.

Huawei, spor performansı ölçümünde de birçok lider uygulamaya imza atıyor. Huawei’in giyilebilir cihazları, profesyonel sporculardan, aktif yaşama meyilli bireylere kadar tüm kullanıcı grupları için birçok farklı değer teklifi sunuyor. Bilimsel verilerle sürekli güncellenen HUAWEI TruSport gibi farklı özelliklere sahip Huawei’in akıllı cihazları, kişisel spor koçunuz olarak en iyi performansı sunmaya devam ediyor.

Yeni nesil giyilebilir cihazlar ve tabletler vitrinde 

Huawei’in stratejik dönüşümünün son ürünleri; yeni amiral gemisi HUAWEI WATCH GT 4 Serisi, HUAWEI WATCH Ultimate Gold Edition ve yeni nesil TWS kulaklık ailesinin en güncel ürünü HUAWEI FreeBuds Pro 3 olarak açıklandı.

HUAWEI WATCH GT 4 Serisi’nde, artan sağlık ve fitness işlevleri ile yenilikçi tasarım ön plana çıkıyor. 46 mm ve 41 mm boyutlarında piyasaya sunulan yeni amiral gemisi, klasik GT Serisi tasarımlarından farklılaşarak daha modern bir görünümle, yaratıcılığı ön plana çıkarıyor. Fitness deneyimini artırılarak geliştirilen ‘Aktivite Halkaları’, yepyeni ‘Stay Fit’ uygulamasının ilk sürümü ve yükseltilmiş GNSS takibi serinin öne çıkan özellikleri arasında. Tüm bunlara ek olarak sağlık ölçümüne yapay zeka desteği sağlayan yeni TruSeen™ 5.5+ özelliği de bu benzersiz deneyimi bir adım daha ileri taşıyor.  

HUAWEI WATCH Ultimate Gold Edition, Huawei’in ilk altın akıllı saati olarak sunuluyor. Elmas kesim gravür işlemiyle oyulmuş 3D trapez desenler, altın çerçeve, altın taçla, kelebek tokalı altın PVD titanyum kayış bu benzersiz ürünün temel tasarım ögelerini oluşturuyor.  

HUAWEI FreeBuds Pro 3, tasarım estetiğini sınıfının lider ses teknolojisi ile bir araya getirerek ses deneyimini geliştiriyor. Tek parça ve pürüzsüz bir tasarıma sahip işlenmiş nano cam malzeme, daha berrak sesler için geliştirilen çift sürücüyle birleştirildi. Otantik ses kalitesini artıran üçlü adaptif ekolayzır da ürünün öne çıkan bir diğer özelliği.  

Etkinlikte ayrıca, sınıfının lideri ses teknolojisi ile dengeli tasarım estetiği sunan yepyeni HUAWEI Eyewear II’nin yanı sıra, dokunsal ve kağıt benzeri ekran deneyimi sunan HUAWEI PaperMatte tabletler de tanıtıldı.

Sir Mo Farah ve Pamela Reif HUAWEI Giyilebilir Ürün Elçileri olarak atandı 

Dünyanın önde gelen fitness ve yaşam tarzı influencer’ı Pamela Reif ile Olimpiyat, Dünya ve Avrupa altın madalya sahibi Sir Mo Farah, Huawei’in Giyilebilir Ürün Elçileri oldu. Pamela Reif açıklamasında; “Hem Huawei’in hem de benim fitness yolculuğumuza aynı zamanda başladığımızı düşünmek inanılmaz. Profesyonel fitness eğitmeni olarak çalışmaya başladığımdan bu yana geçen on yıl içinde teknoloji, insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmada son derece önemli bir rol oynadı. Huawei bu yeniliğin ön saflarında yer alıyor ve bunu gerçekten harika bir şekilde yapıyor. Bu geleceğin bir parçası olacağım için heyecanlıyım” dedi.

Sir Mo Farah ise “Antrenör ekibimle birlikte saatlerden elde edebildiğimiz veriler gerçekten de paha biçilmez. Profesyonel koşudan günlük yaşama kadar her alanda kullanabileceğiniz bu akıllı saatler, aynı zamanda birer moda ikonu. Huawei’in yeni ürünleriyle, hayatın pist dışında da neler sunabileceğini keşfetmekten heyecan duyuyorum” dedi.

Huawei’nin yeni tanıttığı Watch GT 4 Serisi akıllı saatler, Türkiye’de HUAWEI Online Mağaza üzerinden lansman kampanyasıyla 6.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Eylül ayı sonuna kadar geçerli AGT4PR300 kodu kullanılarak 300 TL kupon indiriminin yanında 500 TL de sepet indirimi sağlanıyor. Aynı zamanda yanlarında 1 yıl uzatılmış garanti ve 999 TL değerinde deri kayış hediye ediliyor. Popüler Haberler


Ashen’in geliştiricisi A44 Games, yeni rol yapma oyunu Flintlock: The Siege of Dawn’ı Xbox Series X/S, PS5 ve PC (Game Pass ile birlikte) platformları için piyasaya sürdü.


Electronic Arts, oyunseverlere sunulacak olan yeni spor oyunu EA SPORTS FC 25 için PC sistem gereksinimlerini duyurdu.


HB Studios tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan golf simülasyonu PGA TOUR 2K23, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor.


Her hafta ücretsiz oyunlar sunan Epic Games, bu hafta simülasyon yönetim oyunu Arcade Paradise ve bağımsız korku macera oyunu Maid of Sker’i oyunculara tamamen ücretsiz olarak sunuyor.