-->
Final Fantasy 16 İçin PC Versiyonu Hazırlıkları Başladı!

Final Fantasy 16’nın PC versiyonu, büyük bir heyecanla bekleniyor. Haziran ayında PlayStation 5 için piyasaya sürülen oyun için sonunda müjdeli haber geldi: PC versiyonu için çalışmalar resmi olarak başladı.

04.09.2023 | ulasufuk

Final Fantasy 16’nın PC versiyonu, büyük bir heyecanla bekleniyor. Haziran ayında PlayStation 5 için piyasaya sürülen oyun için sonunda müjdeli haber geldi: PC versiyonu için çalışmalar resmi olarak başladı.

Üretici Naoki Yoshida, konuyla ilgili Şubat ayında açıklama yapmıştı. Oyunun önce PlayStation 5’e özel olacağını belirtmiş, ancak altı ay sonra PC sürümünün gelebileceğini söylemişti. Bu kararın temel nedeni optimizasyondu. Yoshida, PlayStation 5 sürümünü optimize etmek için çok fazla zaman ve kaynak harcandığını ifade etmiş ve bu nedenle altı ay içinde PC için bir sürümün hazırlanmasının zor olacağını dile getirmişti. Bu açıklamalar bizi biraz üzmüştü. Ancak, ne zaman çıkacağına dair bir tahminde bulunmamıştı.

Bugün ise resmi Final Fantasy 16 Twitter hesabı üzerinden yapılan bir duyuru ile PC versiyonu için çalışmalara resmen başlandığı duyuruldu. Üretici Naoki Yoshida ise kameralar karşısına geçerek, merakla beklenen detayların 2023 yılının sonunda açıklanacağını söylüyor. Bu da demek oluyor ki PC oyuncularının Final Fantasy 16’ya kavuşması için 2024 yılını beklemeleri gerekecek gibi görünüyor.

Muhtemelen The Game Awards 2023 gibi büyük etkinliklerde oyunla ilgili daha fazla bilgi alacağımızı düşünüyoruz. Ancak, belki daha erken bir sürpriz duyuru da gelebilir. Her durumda, gelişmeleri heyecanla bekliyoruz. Takipte kalın!Popüler Haberler


Büyük Finalleri İstanbul’da gerçekleştirilecek dünyanın en büyük espor turnuvalarından 2023 PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın (PMGC) Lig Aşaması 2 Kasım’da başlıyor.


Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.


Küresel teknoloji markası HONOR’un tablet serisinin en yeni üyesi HONOR Pad X9, Trusted Reviews ve PocketNow’un da aralarında yer aldığı birçok teknoloji medyası tarafından ödüle layık görüldü.


MediaMarkt, 2017 yılında Türkiye’de bir ilk olarak mağazalarında kurduğu Gamezone alanlarında tüm oyunseverleri son teknolojiyle bir araya getiriyor.