-->
Exorcıst İnançlı: 6 Ekim’de Sinemalarda

Gösterim Tarihi 6 Ekim Olarak Değişen Exorcıst İnançlı Filminin Revize Ana Afişi Paylaşıldı!

05.09.2023 | ulasufuk

Gösterim Tarihi 6 Ekim Olarak Değişen Exorcıst İnançlı Filminin Revize Ana Afişi Paylaşıldı!

Cadılar Bayramı serisini yeniden canlandırarak gündemi sarsan Blumhouse ile yönetmen David Gordon Green’den Exorcist: İnançlı filmi geliyor.

Victor Fielding (Tony ödüllü ve Oscar® adayı Leslie Odom, Jr.; One Night in MiamiHamilton), 12 yıl önce hamile karısının Haiti’deki bir depremde ölümünden sonra kızı Angela’yı (Lidya Jewett, Good Girls) tek başına yetiştirmiştir.

Ama Angela ve arkadaşı Katherine (yeni oyuncu Olivia Marcum), ormanda kaybolup üç gün sonra başlarına gelenleri hiç hatırlamayarak geri geldiklerinde bir dizi olay ortaya çıkarak Victor’u şeytanın en kötü haliyle yüzleşmeye zorlar. Victor, ümitsizlik ve dehşet içinde benzer bir olaya tanık olmuş, yaşayan tek kişiyi arar: Chris MacNeil’ı.

Oscar® ödüllü Ellen Burstyn, 1973’ten bu yana ilk kez 50 yıl önce kızı Regan’ın başına gelenlerle hayatı sonsuza dek değişen oyuncu Chris MacNeil’ın ikonik rolünü yeniden canlandırıyor.

Filmde ayrıca Emmy ödüllü Ann Dowd (The Handmaid’s TaleAyin) Angela’nın komşusu Victor rolünde, Grammy ödüllü Jennifer Nettles (HarrietThe Righteous Gemstones) ile iki kez Tony ödüllü Norbert Leo Butz (Fosse/Verdon, Bloodline) ise Angela’nın arkadaşı Katherine’in ebeveynleri rolünde yer alıyor.

William Peter Blatty’nin çok satan kitabına dayanan Exorcist filmi vizyon girdiğinde kültürü sonsuza dek değiştirmiş, gişe rekorlarını altüst etmiş, 10 Akademi Ödülü® alarak En İyi Film dalındaki tek korku filmi olmuştur.

Exorcist: İnançlı filminin yönetmeni David Gordon Green, senaryo yazarları Peter Sattler (Camp X-Ray) ve David Gordon Green, uyarlanan hikayenin yazarları Scott Teems (Cadılar Bayramı Öldürür), Danny McBride (Cadılar Bayramı üçlemesi) ve David Gordon Green, uyarlanan karakterlerin yaratıcısı William Peter Blatty.

Filmin yapımcıları Blumhouse adına Jason Blum ile Morgan Creek Entertainment adına David Robinson ve James G. Robinson.Popüler Haberler


2K Games, NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K25’in detaylarını paylaştı.


Nacon’un yayıncılığını üstlendiği ve Spiders stüdyosu tarafından geliştirilen GreedFall II: The Dying World, oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor.


KeokeN Interactive stüdyosu, başarılı Deliver Us serisinin yeni oyunu Deliver Us Home için düzenlenen Kickstarter kampanyasında hedeflenen bağış miktarını toplamayı başardı.


Amazon, Prime Gaming üyeliği kapsamında kullanıcılarına ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor.