-->
EA, Yeni WRC Oyununu Duyuruyor: İşte Heyecan Verici Detaylar!

Electronic Arts, gelecek hafta heyecanla beklenen

03.09.2023 | ulasufuk

Electronic Arts, gelecek hafta heyecanla beklenen yeni World Rally Championship (WRC) oyununu resmi olarak duyuracak. Ekip, bu büyük haberi Twitter üzerinden paylaşarak, “EA Sports WRC’nin büyük duyurusu için 5 Eylül’de bizimle birlikte olun!” mesajını verdi.

Ancak oyunun resmi duyurusunun öncesinde, oyunseverler arasında merakla beklenen bazı sızıntılar da gün yüzüne çıktı. Özellikle sızıntılarıyla tanınan ve genellikle doğru bilgilere erişen Billbil-kun, oyunun 3 Kasım 2023 tarihinde piyasaya sürüleceğini ve Champions Sürümü sahiplerine üç günlük özel erken erişim imkanı sunulacağını duyurdu.

Bu heyecan verici duyuruya ek olarak, 2020 yılında WRC lisansının haklarını elinde bulunduran Codemasters, bu lisansla birlikte 2023’ten itibaren her yıl bir WRC oyunu yayınlama taahhüdünde bulundu. Ancak, bir yıl sonra Codemasters, Electronic Arts tarafından satın alındı ve bu birleşme sonucunda oyunun piyasaya çıkış tarihi başlangıçta Temmuz 2023 olarak planlanmasına rağmen, bu yıl sonuna ertelendiği iddia edildi.

Yeni yarış oyunu WRC, PS5, Xbox Series X/S ve PC platformlarında oynanabilecek ve farklı seçenekler sunacak. Oyuncular, Standart Sürüm ve Champions Sürümü gibi seçenekler arasından tercih yapabilecekler. Champions Sürümü, temel oyunun yanı sıra beş sezonluk oyun genişletmelerini içererek daha fazla içerik sunacak, bu da oyunseverleri büyük bir heyecanla bekleyen bir detay olarak öne çıkıyor.Popüler Haberler


Son yılların en iyi bilim kurgu- aksiyon filmlerinden, 6 Oscar Ödüllü, küresel hit “Mad Max: Fury Road”


Sony, PlayStation Store’da Mart 2024 ayında en çok indirilen oyunları resmen açıkladı!


Uzun zamandır beklenen bilimkurgu temalı açık dünya aksiyon RPG’si Star Citizen’ın PC sistem gereksinimleri nihayet güncellendi!


NVIDIA’nın bulut oyun platformu GeForce Now (Game+), Nisan ayında 10 yeni oyunla kütüphanesini genişletmeye devam ediyor.