-->
Dragon Quest Monsters: The Dark Prınce için Dijital Ön Siparişler Nintendo Switch’e Özel Olarak Bugün Tüm Dünyada Açılıyor

Square Enix, Dragon Quest Monsters Serisinden Gelecek RPG’de Yeni Savaş ve Canavar Toplama Sistemini Tanıttı

05.09.2023 | ulasufuk

Square Enix, Dragon Quest Monsters Serisinden Gelecek RPG’de Yeni Savaş ve Canavar Toplama Sistemini Tanıttı

SQUARE ENIX bugün, yakında çıkacak olan rol yapma oyunu DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince’in dijital ön siparişlere açıldığını ve Square Enix resmi mağazası ve perakende üzerinden Nintendo Switch’e özel olarak ön satın alınabileceğini duyurdu. Oyunu ön sipariş eden veya ön satın alan oyuncular, çeşitli özel öğeler içeren Head Start Set’e de sahip olacak. Ayrıca Square Enix ekibi, oyun 1 Aralık 2023’te dünya çapında resmi olarak piyasaya çıktığında oyunculara sunulacak yeni savaş ve canavar toplama sistemi hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince, oyuncuların canavar çobanı karanlık prens Psaro’nun destansı hikayesine daldığı ve Canavar Türünün Efendisi olma macerasında ilerlerken düşmanlarınıza karşı savaşmak için bir canavar ekibi kurduğu DRAGON QUEST MONSTERS serisinin en son oyunudur.

DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince’de Nintendo Switch oyuncuları ve dünya çapındaki DRAGON QUEST hayranları şunları yapabilecek:

Canavarları Keşfedin ve Savaşa Gönderin: Dördü ana grubunuzda ve dördü yedeklerinizde olmak üzere sekiz adede kadar ekip üyesini kontrol edin.
Savaş sırasında her bir canavara kesin emirler verin veya ‘Merhamet Gösterme’ veya ‘İyileştirmeye Odaklan’ gibi genel taktikler belirleyin ve ayrıntılara karar vermeyi canavarlarınıza bırakın.
Zafer uzak bir hayal gibi görünüyorsa, canavarlarınız çaresizlikten çılgın bir duruma girebilir ve daha fazla hasar verebilir ve hareket etmek için ek fırsatlar kazanabilir

Yeni Canavarlar Yapmak için Sentez Gücünü Kullanın: Yeni bir canavar yapmak için iki ana canavarı birleştirin.
Sentez sistemi DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince için elden geçirildi ve şimdi geri dönen oyuncular ve yeni gelenlerin keşfetmesi için daha sezgisel kombinasyonlar içeriyor.

Yeni Canavar Yeteneklerinin Kilidini Açın: Üç geniş yetenek kategorisi var ve her biri becerilerin, büyülerin, özellik güçlendiricilerin ve daha fazlasının bir karışımını içeriyor. Bazıları hayat kurtaran iyileştirme büyüleri sağlarken, diğerleri bir canavarı saldıran bir güç merkezine veya hasar için bir süngere dönüştürebilir. Hatta bazı yetenekler çok tanıdık canavarların isimlerini taşıyor…
Canavarların Yeteneklerinin Seviyesini Yükseltin: Savaş deneyimi ve/veya diğer yollarla kazanılan yetenek puanlarını atayarak kademeli olarak yeni büyü ve yetenek setlerinin kilidini açın.
Sentezleme Yoluyla Yetenekleri Miras Alın: Bir çocuk canavar sentezlendiğinde, kendi doğuştan gelen yetenekleriyle birlikte gelir, ancak ebeveyninden de yetenekler devralabilir. Bunu anlamak, güçlü canavarlar yaratmanın nihai anahtarıdır. Kazanılması gereken çok sayıda yetenek vardır.

Canavar Ekibinizin Boyutlarını ve Rütbelerini Yönetin: Canavarlar iki farklı boyutta gelir: küçük veya büyük.
Boyutlar:
Küçük canavarlar ekibinizde bir slot kaplarken, büyük canavarlar iki slot gerektirir. Dört küçük veya iki büyük ya da iki küçük ve bir büyük canavardan oluşan bir parti kurun.
Büyük canavarlar küçük canavarlardan daha yüksek özelliklere sahiptir ve savaş sırasında tur başına birden fazla kez hareket ederler.
Rütbeler:
Her canavara türüne göre dokuz rütbeden biri atanır: En düşükten en yükseğe doğru G, F, E, D, C, B, A, S veya X.
S rütbesindeki canavarlar seriden birçok tanıdık antagonisti barındırırken, en şeytani derecede güçlü canavarlar yalnızca X rütbesinde yer alır.

İki Dünyanın Savaş Arenalarında Cesaretinizi Test Edin!
Psaro’nun macerası şekillendikçe, canavarlarınızın gücünü test edebileceğiniz iki savaş alanı ortaya çıkacak: Terrestria’nın insan dünyasındaki Endor Kolezyumu ve Nadiria’nın canavar diyarındaki Maulosseum.
Psaro’nun Canavar Türünün Efendisini devirebilecek bir ordu kurma macerasında her arenadaki her uzman canavar çobanının üstesinden gelin!

DQXI’den Tanıdık Yüzler ve Bulunacak Yeni Arkadaşlar
DRAGON QUEST CANAVARLARI: Karanlık Prens, aralarında arkadaş olunabilecek 500’den fazla canavar içeriyor:
DRAGON QUEST XI’den Jasper Unbound ve Krystalinda: Ele Geçirilmesi Zor Bir Çağın Yankıları
Daha büyük Platypunk ve Gander gibi yepyeni canavarlar.
Ve ortaya çıkarılacak ve sentezlenecek daha fazlası….

DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince, Square Enix resmi mağazasından ve perakende satış mağazasından Nintendo Switch’e özel olarak dijital ön siparişler ve ön satın alımlar için hazır. Oyunu ön sipariş eden veya ön satın alan oyuncular ayrıca aşağıdakileri içeren Head Start Setine sahip olacaklar:

Yıldız Tozu Küpe x1
Bilgin Özellikleri x1
Bonus Top x5Popüler Haberler


Microsoft’un oyun abonelik servisi Xbox Game Pass’e yeni oyunlar ekleniyor! Temmuz ayı içinde kullanıcılara sunulacak olan bu 5 yeni oyunla birlikte oyun kütüphanenizi genişletebilirsiniz.


Ubisoft tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon macera oyunu Avatar: Frontiers of Pandora için heyecan verici bir gelişme yaşandı.


Critical Hit Games tarafından uzun süredir geliştirilen Nobody Wants to Die adlı gizem ve macera dolu oyun, bugün itibarıyla oyuncularla buluştu.


Dead by Daylight hayatta kalma oyununa, Tomb Raider serisinden tanıdığımız ana karakter Lara Croft, oynanabilir bir karakter olarak ekleniyor.