-->
Starfield Video Sızdırıcısı Tutuklandı

Bu haftanın başlarında meydana gelen olayda, Bethesda Softworks tarafından geliştirilen oyuna dair uzun bir oynanış videosu sızdırıldı.

28.08.2023 | ulasufuk

Bu haftanın başlarında meydana gelen olayda, Bethesda Softworks tarafından geliştirilen oyuna dair uzun bir oynanış videosu sızdırıldı. Ancak dün yaşanan yeni bir gelişmeyle, Starfield videosunu sızdıran kullanıcı yakalandı ve tutuklandı.

Bethesda Softworks, neredeyse otuz yılın ardından ilk defa orijinal bir fikri evrenle oyuncuların karşısına çıkacak. Bu durum, beklenti ve heyecanı eşi benzeri olmayan bir seviyeye taşıdı. Skyrim oyununu bile geride bırakan, oldukça geniş bir evren bizi bekliyor gibi görünüyor. Bu oyunun bizi ekran başına kilitlemesi ve aylarca oyalaması bekleniyor.

Son günlerde, oyunun erken bir sürümüne erişmeyi başaran bir kişi, büyük izlenme rakamları hayal ederek ilk kırk dakikasını takipçileriyle paylaştı. Ancak bu paylaşım büyük bir soruna yol açtı.

Starfield Videosu Sızdıran Kişi Gözaltına Alındı:

Reddit üzerinden paylaşılan bilgilere göre, sızıntıyı yapan kişi 2.500 ila 10.000 dolar arasında mal çalma suçuyla tutuklandı. Kişi itirafında, merakla beklenen Starfield oyununun birden fazla standart ve koleksiyoncu sürümünü satarak kazanmak amacıyla Bethesda Softworks’a ait depodan hırsızlık yaptığını söyledi. Bu olay, gelecekte veri sızdırmayı düşünen diğer kullanıcılar için ciddi bir uyarı niteliği taşıyor. Yani oyunun çıkış tarihine kadar sızıntı yaşanma ihtimali oldukça azaldı diyebiliriz. Ancak kırk dakikalık videonun izleyenlerinin, nihai sürüm için duydukları heyecanın daha da arttığını söylemekte fayda var.

Starfield’ın PC ve Xbox Series için çıkış tarihi 6 Eylül 2023 olarak planlanıyor. Ancak Premium sahipleri için oyunun oynanabilir hâle geleceği tarih 1 Eylül 2023 olarak öngörülüyor.Popüler Haberler


Acer DA1 ve Nitro GA1 serisi Google TV™ monitörler, üretkenliği, kullanım kolaylığını ve izleme deneyimlerini geliştirmeye yardımcı oluyor


Blizzard tarafından geliştirilen efsanevi aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV için heyecanla beklenen ilk genişletme paketi olan The Vessel of Hatred için uzun bir sinematik fragman yayınlandı.


Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve aksiyon FPS türünü ajan temasıyla yeniden karşımıza çıkaracak olan Perfect Dark, merakla beklenen bir proje haline geldi.


World’s Edge, Forgotten Empires, Tantalus Media, CaptureAge, ve Virtuos Games gibi önemli geliştiriciler tarafından ortaklaşa geliştirilen Age of Mythology Retold, efsanevi strateji oyunu serisinin en sevilen üyelerinden biri için yapılan yeniden yapımıyla heyecanı yeniden artırdı.