-->
Microsoft, Activision Blizzard’un Bulut Yayın Haklarını Ubisoft’a Devrediyor!

Ubisoft’tan Büyük Adım: Microsoft’un Activision Blizzard’ı Satın Almasının Ardından Bulut Yayın Hakları Ubisoft’a Geçiyor!

22.08.2023 | ulasufuk

Ubisoft’tan Büyük Adım: Microsoft’un Activision Blizzard’ı Satın Almasının Ardından Bulut Yayın Hakları Ubisoft’a Geçiyor!

Ubisoft, bugün Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının tamamlandığını duyurdu ve bu büyük gelişmenin ardından Call of Duty gibi önemli oyunların bulut yayın haklarının Ubisoft’a geçeceğini açıkladı. Anlaşma, sadece Activision Blizzard’ın mevcut oyunlarını değil, aynı zamanda Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasından sonraki 15 yıl içinde piyasaya sürülecek tüm yeni oyunları da içeriyor. Bu oyunlar Ubisoft+ abonelik hizmeti kapsamında yer alacak ve Ubisoft, bunları bulut oyun şirketlerine, hizmet sağlayıcılara ve konsol üreticilerine lisanslama imkanı sağlayacak.

Ubisoft+ Multi Access sayesinde oyuncular yakın zamanda en sevdikleri Ubisoft ve Activision Blizzard oyunlarını PC, Xbox konsolları ve Amazon Luna gibi çeşitli platformlarda oynama fırsatı bulacaklar. Ayrıca Ubisoft+ Classics aracılığıyla bu oyunlar PlayStation platformunda da erişilebilir olacak. Bu anlaşma, oyunculara hem sevdikleri klasik oyunları hem de en yeni çıkan oyunları bulut üzerinden daha geniş bir erişimle deneyimleme imkanı sunacak.

Bulut oyunları, çeşitli cihazlardan erişimi kolaylaştırarak oyunculara geniş bir donanım yelpazesinde daha sorunsuz bir oyun deneyimi sunuyor. Ubisoft’un Stratejik Ortaklıklar ve İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Chris Early, konuyla ilgili şunları söyledi: “Oyuncularımıza nerede oynamak istediklerine bakılmaksızın harika deneyimler sunma taahhüdünde bulunuyoruz. Geçmiş 15 yıl boyunca çevrimiçi hizmetlerimizi ve dağıtım ekosistemimizi sektörün en kapsamlı ekosistemlerinden biri haline getirdik. Bugünkü anlaşma, oyunculara oyun dünyasının en büyük markalarından bazılarına erişme ve bu markaların tadını çıkarma şansı sunuyor.” Ubisoft, Activision Blizzard oyunlarının Ubisoft+ ve diğer bulut oyun platformlarına nasıl ve ne zaman entegre edileceği konusundaki daha fazla detayı ilerleyen günlerde paylaşmayı planlıyor.Popüler Haberler


Büyük Finalleri İstanbul’da gerçekleştirilecek dünyanın en büyük espor turnuvalarından 2023 PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın (PMGC) Lig Aşaması 2 Kasım’da başlıyor.


Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.


Küresel teknoloji markası HONOR’un tablet serisinin en yeni üyesi HONOR Pad X9, Trusted Reviews ve PocketNow’un da aralarında yer aldığı birçok teknoloji medyası tarafından ödüle layık görüldü.


MediaMarkt, 2017 yılında Türkiye’de bir ilk olarak mağazalarında kurduğu Gamezone alanlarında tüm oyunseverleri son teknolojiyle bir araya getiriyor.